Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 01:40
Reklama PKW

Ludzie zaczęli wypłacać pieniądze. "W bankomatach brakuje gotówki"

Podobnie jak na początku pandemii, ludzie wybierają z bankomatów większe ilości pieniędzy. Do naszej redakcji dotarły dziś sygnały, że w niektórych bankomatach w Strzelcach Opolskich brakowało gotówki, a w jednym z banków trzeba zapisywać się na listę, żeby wypłacić euro.
Ludzie zaczęli wypłacać pieniądze. "W bankomatach brakuje gotówki"

To atak rosyjskich wojsk na Ukrainę spowodował, że Polacy postanowili zaopatrzyć się w gotówkę. Od kilku osób usłyszeliśmy dziś, że nie udało im się wypłacić z bankomatów gotówki, bo jej po prostu nie było. Jeden z Czytelników poinformował nas, że w pewnym strzeleckim banku nie mógł wypłacić wszystkich pieniędzy z zagranicznego konta, ponieważ obowiązują limity. 

W związku z tym wysłaliśmy zapytanie do kilku banków, żeby dowiedzieć się, czy zauważalny jest wzrost liczby klientów w placówkach i zwiększona liczba wypłat z bankomatów. 

- Od czwartku w związku z sytuacją na Ukrainie odnotowujemy zwiększoną liczbę wypłat gotówki w oddziałach i bankomatach. Może się więc zdarzyć, że wystąpi jej chwilowa niedostępność. Staramy się na bieżąco uzupełniać gotówkę. Wszyscy zainteresowani jej wypłatą zostaną obsłużeni. Ponadto na bieżąco realizowane są płatności elektroniczne. Dodatkowo przypominamy, że depozyty w Polsce do kwoty 100 tys. euro są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - informuje biuro komunikacji Banku Pekao S.A. 

Zwiększone zainteresowanie wypłatami gotówki zauważalne jest również w oddziałach i w bankomatach PKO Bank Polski. Jak ustaliliśmy instytucja jest dobrze przygotowana na tę sytuację, podobna miała już miejsce na początku 2020 r. tuż po wybuchu pandemii COVID-19. Bank dysponuje odpowiednimi zasobami gotówki i w większości oddziałów oraz bankomatów jest ona dostępna na bieżąco

- W niektórych lokalizacjach, gdzie popyt na gotówkę jest szczególnie wysoki, przejściowo, do momentu dostarczenia jej kolejnego transportu, wypłata gotówki może być utrudniona. Są to jednak sytuacje, które mają charakter lokalny i krótkotrwały, a ich jedynym powodem są ograniczenia logistyczne - informuje Piotr Wardziak, ekspert z PKO Bank Polski.  - Zwracamy także uwagę na fakt, że większe wypłaty gotówki w oddziałach trzeba awizować – czyli uprzedzić oddział o zamiarze takiej wypłaty i umówić się na dogodny termin dokonania takiej operacji. Konieczność awizacji większych wypłat nie jest nowym rozwiązaniem - stosowana jest od wielu lat i wynika z konieczności zaplanowania z wyprzedzeniem odpowiednich dostaw gotówki. Wysokość wypłat, które trzeba wcześniej awizować może być różna w zależności od oddziału. Wszystkich klientów zachęcamy do korzystania z rozwiązań bezgotówkowych – przelewów, płatności kartowych i transferów BLIK - dodaje. 

Ewa Krawczyk, menedżer ds. komunikacji z mediami w Santander Bank Polska, zapewniła nas, że instytucja jest przygotowana do zaspokojenia bieżących potrzeb klientów w zakresie transakcji gotówkowych i bezgotówkowych.

- Zarówno nasze placówki, jak i bankomaty są na bieżąco zasilane w gotówkę. Nieznaczne opóźnienia w zaopatrzeniu w gotówkę  mogą występować lokalnie, z uwagi na większe zainteresowanie klientów. Zwracamy uwagę, że w przypadku wypłat w bankomatach klienci Santander Bank Polska ustawiają swoje własne limity dzienne w usługach bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej. W przypadku chęci dokonania większej wypłaty prosimy pamiętać o zmianie tego limitu - mówi Ewa Krawczyk. 

 

Narodowy Bank Polski opublikował także komunikat o zapewnieniu ciągłego dostępu do gotówki w Polsce.

Ważny komunikat Narodowego Banku Polskiego⬇️https://t.co/koVsGfg6lY#NBP pic.twitter.com/y6MmN0qu3G

— Narodowy Bank Polski (@nbppl) February 25, 2022

 

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Ecik 25.02.2022 21:44
Jak Polski rząd wygładza komentarze, że pieniędzy nie brakuje, to znaczy, że może zabraknąć!! W przeszłości, jak nie nie brakowało, to nikt nic wygłaszał. Teraz wygłaszają - znaczy brakuje !
am 25.02.2022 21:41
Niedługo będa wpłacać z powrotem , a jak zapomną gdzie te skarpetki,albo miejsce ukrycia,będzie płacz i lament.Ktoś się juz cieszy.
ReklamaSkład Opału
ReklamaHeimat
ReklamaMaxima - grudzień
ReklamaHelios
ReklamaOptyk Ptak 1197
ReklamaHospicjum2022
ReklamaRe-gat
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ostatnie komentarze
J Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: OSP Fosowskie jest jedyną atrakcją dla dzieci w Fosowskiem.Dziękujemy OSP Fosowskie i życzymy dużo sukcesów.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:56Źródło komentarza: Chętnych do Drużyn Pożarniczych nie brakuje J Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Pani Baryga, nie ma szkoły podstawowej w Staniszczach Wielkich.Proszę nie wprowadzać w błąd czytelników Strzelca Oplskiego. Proszę się dokładnie dowiedzieć gdzie ta szkoła się znajduje.Data dodania komentarza: 25.03.2024, 18:43Źródło komentarza: Młodzież recytowała poezję po niemiecku J Autor komentarza: JanTreść komentarza: Jaka praca taka płaca.Data dodania komentarza: 14.03.2024, 10:51Źródło komentarza: Coraz mniej chętnych na radnych. Bo się to nie opłaca S Autor komentarza: AdamTreść komentarza: No ciekawe. Niech pokażą te plany.Data dodania komentarza: 05.03.2024, 12:59Źródło komentarza: Ul. Mickiewicza w Zawadzkiem będzie remontowana jeszcze w tym roku J Autor komentarza: JanTreść komentarza: Dokładne miejsce pożaru to dzielnica FosowskieData dodania komentarza: 26.02.2024, 18:35Źródło komentarza: Uratował seniora przed ogniem. Dzielnicowy z Kolonowskiego z ważnym odznaczeniem K Autor komentarza: TommyTreść komentarza: Miasto się wyludnia nie przez brak pracy. Miasto się wyludnia bo w tym mieście nie ma co robić po pracy. Tylko markety, apteki i mini galerie handlowe.Data dodania komentarza: 23.02.2024, 19:55Źródło komentarza: Wybory 2024. Jan Wróblewski po 10 latach robi drugie podejście do władzy
Reklama