Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 20:29
Reklama Kolagen

Grupa "Izbicko w biegu" była w Karkonoszach. I wróciła z kolejnymi medalami

Grupa "Izbicko w biegu" na początku września wzięła udział w Karkonoskim Festiwalu Biegowym Chojnik/Rudawy. Miłośnicy biegania próbowali swoich sił na kilku dystansach. Dali z siebie wszystko i przyjechali z medalami.
Grupa "Izbicko w biegu" była w Karkonoszach. I wróciła z kolejnymi medalami
Członkowie grupy nie potrafią usiedzieć w miejscu
Autor: Izbicko w biegu

"Izbicko w biegu" na górskich ścieżkach 

Pasjonaci biegania z gminy Izbicko i okolicznych miejscowości tworzą grupę "Izbicko w biegu". Latem opisywaliśmy ich zmagania podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów w Lądku-Zdroju. 

W miniony weekend biegacze wybrali się na Karkonoski Festiwal Biegowy Chojnik/Rudawy. Po rocznej przerwie wrócili w góry w jeszcze mocniejszym składzie.

- Niektórzy z nas mieli rachunki do wyrównania, drudzy chcieli poprawić swoje czasy. Pozostali z kolei chcieli się przekonać na własnej skórze, o co chodzi z tym Chojnikiem. Na starcie przywitało nas rześkie powietrze i piękne słońce, czyli wręcz idealne warunki do biegania - mówi Michał Klyszcz z grupy „Izbicko w biegu”.

- Po wbiegnięciu powyżej linii drzew, czyli ok 1200 m n.p.m było wiadomo dlaczego tu wróciliśmy. Dla tego widok - po lewej Śnieżne Kotły z charakterystyczną chatką Muminków, po prawej w oddali pośród innych szczytów, Śnieżka, a przed nami cała Kotlina Jeleniogórska - dodaje. 

Nowością podczas festiwalu był bieg edukacyjny na 8 kilometrów. Udział w nim wzięły Ewa Zelmanowicz-Schlappa i jej córka Ola.

W "Półmaratonie z górką" (29 kilometrów) swoich sił próbowali Ania Pytel, Kasia Szypulska, Daniel Polaczek i Leszek Skóra. Daniel z czasem 3h 03 min zajął III miejsce w kategorii wiekowej M-20 oraz 10 miejsce w kategorii Open. Leszek pokonał dystans w 4h 50 min. Panie pobiły swój rekord, jeśli chodzi o długość i osiągnęły ją w czasie 7h 3 min. 

Pozostali biegacze, czyli Mirela Hendel, Zuzanna Grabowska, Darek Szypulski, Michał Klyszcz, Romek Pytel i Sebastian Schlappa wzięli udział w rywalizacji na dystansie "Chojnik Maraton".

Oto ich czasy: 

  • Michał 5h 10 min, zajął II miejsce w kategorii wiekowej M-20
  • Mirela 5h 22 min, zajęła I miejsce w kategorii wiekowej K-20 oraz 6 miejsce wśród kobiet
  • Darek 6h 18 min
  • Zuza 7h 20 min, zajęła III miejsce w kategorii wiekowej K-20
  • Roman z Sebastianem 8h 26 min

Serdecznie wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklamapromienniki
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama