Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 07:41
Reklama

Problem z dostępem do pediatrów w powiecie strzeleckim? "Kazali czekać do lipca"

Mieszkaniec powiatu strzeleckiego po powrocie z Niemiec postanowił zapisać dwójkę swoich małych dzieci do lekarza. - Niestety, okazało się to trudniejsze, niż myślałem - relacjonuje. Mamy stanowisko Narodowego Funduszu Zdrowia w tej sprawie.
Problem z dostępem do pediatrów w powiecie strzeleckim? "Kazali czekać do lipca"
Problem z dostępem do pediatrów w powiecie strzeleckim? "Kazali czekać do lipca"
Autor: fot. pixabay.com

Mężczyzna opowiada, że chcąc zapisać dzieci pod opiekę pediatry próbował dodzwonić się do trzech przychodni. - Nikt nie odbierał telefonu, choć dzwoniłem wiele razy. Byłem już zdesperowany, dlatego wybrałem się do jednej przychodni osobiście. Tam usłyszałem, że mam pytać od lipca, ale ja nie chcę tyle czekać - opowiada.

- Największy problem był wtedy, kiedy moje dzieci potrzebowały pomocy, bo miały biegunkę i źle się czuły. Pojechaliśmy więc do szpitala w Strzelcach Opolskich, bo już nie wiedzieliśmy, co robić. Usłyszeliśmy, że z takimi problemami to chodzi się do lekarza rodzinnego, ale my go przecież nie mamy. Na szczęście udzielono nam pomocy, za co serdecznie dziękuję. Dzieci często chorują, a my nie mamy opieki. Co teraz zrobić? - zastanawia się mieszkaniec.

Zadzwoniliśmy do wskazanych przez naszego Czytelnika przychodni i okazało się, że w każdej ktoś odebrał telefon. W jednej strzeleckiej przychodni dowiedzieliśmy się, że w rejestracji nie są już przyjmowane deklaracje o dopisaniu się do listy pacjentów, ale można osobiście porozmawiać z lekarzem i jeżeli się zgodzi, to dopisze daną osobę do listy pacjentów. W dwóch pozostałych również po kilku sygnałach panie podniosły słuchawki, ale informację o możliwości dopisania się udzielają lekarze, których nie zastaliśmy.

Jak wskazuje Michael Ziaja z zespołu komunikacji społecznej i promocji opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, każdy lekarz pod swoją opieką może mieć ograniczoną liczbę mieszkańców.

- Kierując się dobrem pacjentów i biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia odpowiedniej jakości udzielania świadczeń, zgodnie z przepisami w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, zalecana liczba pacjentów objętych opieką przez jednego lekarza POZ nie powinna przekraczać 2500 osób - mówi Michael Ziaja.

W związku z tym opolski NFZ zaproponował, żeby nasz Czytelnik zgłosił się do przychodni w Błotnicy Strzeleckiej lub w Strzelcach Opolskich przy ul. Moniuszki. Tam lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może objąć opieką nowych pacjentów.

- Dziękuję za zainteresowanie się tematem i pomoc, szczególnie, że już zaczęliśmy szukać lekarza dla naszych dzieci poza terenem powiatu strzeleckiego. Na pewno sprawdzimy podane przychodnie - dodaje nasz Czytelnik.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rodzic 30.05.2022 20:16
Co to się dzieje ???

Pacjent 30.05.2022 09:27
W szpitalu do kardiologa zapisują na marzec 2024 rok .

ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 23°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: edekTreść komentarza: Gauleiter Czarnek!! Profesor? w czym?Data dodania komentarza: 30.06.2022, 23:18Źródło komentarza: Przemysław Czarnek „opiekunem” PiS w regionie. Mniejszość niemiecka krytykujeAutor komentarza: EdwardTreść komentarza: Władze miasta wszystkiego się pozbywają. Na inne głupie pomysły znajdują się miliony, a na taki budynek twierdzą, że nie mają funduszy. Może sprzedajmy ratusz, tam również można prowadzić biznes. Mam nadzieję, że kolejne wybory wymiotą tych starych urzędników, a przyjdą nowi młodzi z pomysłami.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:34Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: PLTreść komentarza: ZŁODZIEJSTWO ... 6,5 ha + pałac za 5 mln ... remont malutkiego placyka żeromskiego ok 6 mln ... mamo ja wariat , kup mi komisariatData dodania komentarza: 30.06.2022, 11:14Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: MonikaNTreść komentarza: Rodzinę Motocyklisty bardzo proszę o pilny kontakt tel. 668 520 532Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:17Źródło komentarza: Wypadek na drodze krajowej nr 88. Zderzenie volkswagena z motocyklemAutor komentarza: SmokTreść komentarza: W tym wypadku ponoć dokumenty były gotowe, tylko terminu nie było.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:16Źródło komentarza: Odbiór dokumentów w strzeleckim starostwie. "Ile dni urlopu na to trzeba?!"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: "Nawierzchnia zachęca kierowców, a to się nie podoba mieszkańcom" - czy to czasem nie ci sami ludzie? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że sami sobie robią kuku. Staje taki jeden przy płocie i grzmi, jak to "ci wariaci" jeżdżą, a potem wsiada do auta i robi to samo, bo on "tylko coś tam...".Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:14Źródło komentarza: Tablica mierząca prędkość w Staniszczach Wielkich. Będą jeździć wolniej?
ReklamaStahlbau
Reklama