Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 16 maja 2022 18:14
Reklama

Dzień otwarty miejskiej biblioteki w Strzelcach Opolskich. Tym razem w plenerze

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelcach Opolskich po raz kolejny zorganizowała dzień otwarty. W piątek, 13 maja, strzelczanie mogli nie tylko zapoznać się ofertą placówki, ale także poznać ciekawych mieszkańców, którzy prezentowali swoje pasje. Wydarzenie zakończyło Tydzień Bibliotek.
Dzień otwarty miejskiej biblioteki w Strzelcach Opolskich. Tym razem w plenerze
Za nami kolejny dzień otwarty w miejskiej bibliotece w Strzelcach Opolskich

Dzień otwarty miejskiej biblioteki w Strzelcach Opolskich. Tym razem w plenerze

Wyjątkowo radośnie zrobiło się w piątek, 13 maja, przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Opolskich. Placówka po raz kolejny zorganizowała dzień otwarty - już w lutym można było zwiedzić bibliotekę, a także poznać mieszkańców z pasjami. 

Tym razem spotkanie zorganizowano na placu przy bibliotece.

- To wydarzenie kończy nasz Tydzień Bibliotek, ale jest jeszcze zorganizowane w ramach projektu "Blisko. Biblioteka - Twoje i moje miejsce", który od kilku miesięcy realizuje nasza placówka - mówi Grażyna Waz, kierownik Miejskiej i Gminnej Biblioteki w Strzelcach Opolskich.

Podczas dni otwartych można było pozmawiać z wieloma ciekawymi osobami. Krzysztof Kubicki z Olszowej zaprezentował modele samochodów, których w swoim domu ma tysiące. Jego kolekcja obejmuje również wagony kolejowe, lokomotywy, kartki pocztowe, karty telefoniczne, znaczki. Joanna Galikowska-Kozioł, świetlicowa z Nowej Wsi oraz Gabriela Misz, świetlicowa z Rozmierki zaprezentowały swoje rękodzielnicze dzieła - ozdoby i torby z makramy oraz plecione pluszaki. Marta Gadomska od najmłodszych lat pasjonuje się fotografią i przy bibliotece pokazywała wykonane przez siebie zdjęcia. 

Podczas dnia otwartego nie zabrakło również przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Stowarzyszenia Kresowego "Strzelec".  Swoje stanowisko miał także Zakład Karny nr 1 w Strzelcach Opolskich, który reprezentowali kpr. Karolina Stąpor, oficer prasowy, oraz ppor. Marian Marek, zastępca kierownika działu ochrony. Zachęcali do podjęcia służby i rozpoczęcia pracy w jednostce. Dodatkowo pan Marian, którego wielką pasją są rowery i stare przedmioty, zaprezentował rower Szturm z 1890 roku - to jedyna taka sztuka na świecie. 

Marek Zarębski zaprezentował 180 oryginalnych łyżeczek, a w swojej kolekcji ma ich ok. 500 oraz magnesy. Henryk Siromski przyjechał z Błotnicy Strzeleckiej z kanarkami. Tomasz Kupny z Leśnicy miał ze sobą 300 sztuk pocztówek, które przedstawiają Górę św. Anny, a szewc Jacek Ferdynus opowiadał o rzemieślniczej sztuce, jaką jest szycie i naprawa butów. Przy bibliotece można było również porozmawiać z Grażyną Nowak i Dawidem Imiełowskim, lokalnymi pisarzami, z członkami PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Koła Turystyki Rowerowej PTTK Kamienie Szlachetne, a także zobaczyć m.in. ceramikę wytworzoną przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich. 

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaSkład Opału
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak
ReklamaRe-gat
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 2 km/h

Reklama
ReklamaHelios
ReklamaIntermarche
ReklamaProjekt -raeume
Reklama