Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 04:33

Komplet punktów dla Piotrówki

LZS Piotrówka pokonał na własnym boisku LKS Ujazd 1:0. W spotkaniu padła tylko jedna bramka, choć zanosiło się na dużo więcej, ponieważ obydwie drużyny miały sporo sytuacji. Końcówka meczu obfitowała w emocje, czasem także negatywne, na szczęście oba zespoły zeszły z murawy w pełnych składach.

W zespole gospodarzy kolejny raz w wyjściowej jedenastce znalazł się nowy nabytek - Dawid Janczyk, były piłkarz Legii Warszawa i pięciokrotny reprezentant Polski. Od pierwszego gwizdka jednak zawodnicy z Ujazdu za cel postawili sobie szczelne krycie napastnika. W 9. minucie szybką akcję zagrali Kamil Stobrawe i Jakub Cisiński, jednak ostatecznie strzał Piotra Stranczika zakończył się na bocznej siatce. Sześć minut później w polu karnym Piotrówki zrobiło się zamieszanie, ale wynik pozostał bez zmian. Po kilku chwilach Dawid Maciaszczyk dostał piłkę, wyszedł jeden na jeden, a w ostatniej chwili przed strzałem powstrzymał go jeden z obrońców. Po początkowej przewadze Ujazdu, gra wyrównała się, a obydwie drużyny stwarzały zagrożenie pod bramką rywali. W 29. minucie gospodarze mieli bardzo dobrą okazję na gola, gdy Dawid Kapała cofnął piłkę do Dawida Janczyka. Ta jednak nie trafiła do napastnika LZS-u, a wprost pod nogę Andre Gwaze, który stał nieco dalej. Piłkarz z Zimbabwe chciał uderzyć na bramkę, ale akcję przerwali goście. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy przyjezdni mogli otworzyć wynik, Maksym Pylypenko trafił w słupek, jednak sędzia i tak odgwizdał spalonego. Kilkadziesiąt sekund później szansę miał z kolei Damian Dada, który przymierzył z dystansu, tutaj także futbolówka zatrzymała się na słupku. W 41. minucie Tobiasz Kowaś dośrodkował wprost do Piotra Stranczika, który uderzył głową, na centymetry mijając lewy słupek.

Po zmianie stron przez jedenaście minut kibice musieli czekać na jedynego gola w tym spotkaniu. W 56. minucie Dawid Kapała posłał wysoką piłkę, a Dzikamai Gwaze popisał się celnym strzałem głową (1:0). Potem Piotrówka poczuła wiatr w żaglach i co rusz stwarzała sobie sytuacje na drugie trafienie. Ujazd z kolei nie poddawał się i też próbował zdobyć bramkę wyrównującą. W 65. minucie Dawid Maciaszczyk skierował piłkę do siatki, ale sędzia gola nie uznał i odgwizdał spalonego. Pięć minut później Maksym Pylypenko dostał prostopadłe, szybkie podanie, urwał się obrońcom, oddał bardzo mocny strzał, który jednak powędrował ponad poprzeczkę. Po kilku chwilach role się odwróciły i to gospodarze mieli dobrą okazję, gdy Dawid Kapała uderzył płasko po ziemi bezpośrednio z rzutu wolnego. Niska piłka zaskoczyła mur i obrońców, jednak Wojciechowi Stefanidesowi udało się wybić ją na rzut rożny. Kolejne kilka minut należało do gości z Ujazdu, najpierw szczęścia próbował Vladyslav Kotsiuruba, potem Tomasz Kiel i Kamil Stobrawe. Ta ostatnia akcja była najgroźniejsza, przyjezdni wyszli z szybką kontrą, jednak świetny strzał jeszcze lepiej obronił Denis Cieśliński. Ostatnie minuty podstawowego oraz doliczony czas obfitowały w emocje, obydwie drużyny popełniły także kilka nieprzepisowych zagrań, przez co atmosfera na boisku nieco się zagęściła. Już w samej końcówce meczu okazje mieli Dzikamai Gwaze oraz Dawid Janczyk, wynik jednak pozostał bez zmian i to LZS Piotrówka cieszy się z trzech punktów.

LZS Piotrówka - LKS Ujazd 1:0 (Gwaze)
Piotrówka: Denis Ciesliński, Mateusz Komor, Damian Dada, Dawid Maciaszczyk, Michał Maćkowiak, Dawid Kapała, Munyaradzi Chiunye, Robson Lovemore Manata, Mateusz Malec, Dzikamai Gwaze, Dawid Janczyk oraz Krzysztof Dada, Jakub Górecki, Sebastian Kujawa
Ujazd: Wojciech Stefanides, Tomasz Poplucz, Tobiasz Kowaś, Mateusz Vogel, Maksym Pylypenko, Jakub Cisiński, Piotr Stranczik, Oleksandr Senenko, Daniel Maibaum, Kamil Stobrawe, Vladyslav Kotsiuruba