Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 20:46
Reklama promienniki

Mieszkańcy podziękowali za plony. Za nami dożynki parafialne 2022 w Kielczy

Korona dożynkowa w Kielczy jest wyplatana od kilkudziesięciu lat. W tym roku tworzono ją w Wiejskim Centrum Kultury, a zaangażowanych było 16 osób w różnym wieku. W drugą niedzielę września w sołectwie odbyły się dożynki parafialne.
Mieszkańcy podziękowali za plony. Za nami dożynki parafialne 2022 w Kielczy
Starostami dożynek byli Krystyna i Zygfryd Garbasowie
Autor: archiwum sołectwa

Pierwsze elementy korony z Kielczy były robione już zimą, a w lutym i marcu spawacz tworzył szkielet, według pomysłu, który zrodził się w głowach kilku pań. W maju było zbierane zboże, potem suszone, ziarenka były naciągane na drut miedziany. Efekt końcowy zachwycał oglądających.

- Nasza korona jest w 100% naturalna. Wykorzystujemy zboże, ziarenka, wszystko to, co rośnie na naszej ziemi. Jest to ciężka i żmudna praca, na którą trzeba było poświęcić około dwóch tysięcy godzin - mówi Jan Czanguleit, sołtys Kielczy.

Tegoroczna korona ma prawie dwa metry wysokości i zrobiona jest z jęczmienia, owsa, żyta i pszenicy. Można było ją zobaczyć na dożynkach wojewódzkich oraz dożynkach parafialnych, które odbyły się w niedzielę, 11 września.

- Chciałbym bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym osobom za trud i chęci stworzenia korony, bo efekty tej pracy są wspaniałe. Podziękowania należą się także wszystkim mieszkańcom, którzy ofiarowali do kościoła warzywa i owoce oraz burmistrzowi gminy Zawadzkie za dotacje - dodaje sołtys.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklamapromienniki
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama