Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 20:26
Reklama

W Staniszczach Małych ułożono kostkę przy krzyżu. To jednak nie koniec prac

Kilka dni temu zakończyły się prace związane z utwardzeniem terenu przy krzyżu w Staniszczach Małych. Ten znajduje się przy ul. Strażackiej, tuż obok boiska szkolnego i zaledwie kilka kroków od kościoła.
W Staniszczach Małych ułożono kostkę przy krzyżu. To jednak nie koniec prac
Krzyż upamiętnia poległych w czasie I wojny światowej żołnierzy, którzy pochodzili ze Staniszcz Małych. Wybudowano go w 1929 roku. W 2011 cokół i krzyż zostały całkowicie odnowione

Inwestycję w Staniszczach Małych przeprowadzono w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej (5000 zł) przy wsparciu gminy Kolonowskie i funduszu sołeckiego.

- To pierwszy etap odnowienia tego miejsca, drugi zrealizujemy w przyszłym roku. Chcielibyśmy z funduszu sołeckiego odnowić krzyż, a także zagospodarować teren zielony obok - mówi Edward Kunysz, sołtys Staniszcz Małych.

Jak co roku organizacje działające na terenie sołectwa miały czas na zastanowienie się, co chciałyby zrealizować w przyszłym roku z pieniędzy sołeckich. Niebawem odbędzie się zebranie wiejskie, na którym mieszkańcy dowiedzą się, co zostanie zrobione.

W poprzednich latach z Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej skorzystały również dwa pozostałe sołectwa, czyli Spórok i Staniszcze Wielkie.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama