Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 20:33
Reklama

Zawadzkie nagrodziło Andrzeja Bułę. Takiego wyróżnienia jeszcze nie miał

Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego, został „Osobowością gminy Zawadzkie”. Nagroda wręczona została podczas sesji rady miejskiej. Takiego wyróżnienia marszałek jeszcze nie otrzymał.
Zawadzkie nagrodziło Andrzeja Bułę. Takiego wyróżnienia jeszcze nie miał

Nagroda specjalna wręczona została na uroczystej sesji miejskiej w Zawadzkiem. Burmistrza Zawadzkiego Mariusz Stachowski wygłosił także laudację. – Bierze czynny udział w życiu społeczności naszego województwa. Mobilizuje naszych mieszkańców do działania. Stanowi wzór do naśladowania – mówił. – Dzięki panu marszałkowi również nasza gmina oraz jej mieszkańcy liczyć mogli na wsparcie w zakresie infrastruktury drogowej, podniesienia poziomu bezpieczeństwa, ochrony środowiska, funduszy sołeckich, wsparcia młodzieży, seniorów i osób niepełnosprawnych, promocji obszarów wiejskich – wyliczał burmistrz.

Andrzej Buła to polityk, samorządowiec, nauczyciel, poseł na sejm VI i VII kadencji. Od 2013 r. marszałek województwa opolskiego. Gmina Zawadzkie jako pierwsza w województwie wyróżniła marszałka. Zapytaliśmy laureata, czym jest dla niego ta nagroda oraz o wrażenia i odczucia.

– Jest to moment na wspomnienia. Czym sobie zasłużyłem, że ktoś dostrzega moją pracę? Ktoś dostrzega także naszą współpracę. Człowiek, który w Opolu podejmuje decyzje, na pewno podejmuje je w porozumieniu, czy to z burmistrzem Mariuszem Stachowskim, czy to ze starostą powiatu strzeleckiego Józefem Swaczyną, czy z Januszem Żyłką – mówi marszałek Andrzej Buła. – Podejmujemy te decyzje dlatego, że rozumiemy potrzeby naszych mieszkańców, np. w sprawie termomodernizacji hali sportowej w Zawadzkim. Doskonale wiedziałem, że jest to ikona tego miasta. Choć były problemy w trakcie termomodernizacji tej hali, to ja czy pani prezydent Sabina Nowosielska, mówiliśmy, że trzeba pomóc gminie Zawadzkie i zwiększać środki na ten cel. Centrum Przesiadkowe w Zawadzkiem to kolejny przykład, gdzie z ruiny można było dla mieszkańców zrobić nową rzecz. Takie zmiany to coś, co mnie nakręca do pracy – dodaje marszałek.

A co nakręca Andrzeja Bułę po pracy?

– W życiu prywatnym, gdy wracam wieczorem do domu i jestem mocno podekscytowany, moja żona się pyta, czy nie jestem zmęczony. Odpowiadam – nie, bo po spotkaniach z ludźmi mam bardzo dużo energii. To jest coś, co daje drugiemu człowiekowi poczucie, że jest potrzebny, a gdy jesteś potrzeby, to spróbuj zrealizować się w tym – wspomina marszałek. – Staram się dawać przykłady moim pracownikom, że my mamy możliwości większe niż inni ludzie w województwie. Spróbujmy więc te możliwości przekierować, pobudzić. Najlepszym przykładem jest marszałkowska inicjatywa społeczna. Mimo że program się już kończy, to na pewno będziemy go kontynuować – dodaje.

Podczas uroczystej sesji marszałek Andrzej Buła oświadczył, iż pozyskano środki z Polskiego Ładu na modernizację drogi wojewódzkiej nr 901. Przetarg ruszyć ma pod koniec września.

– Droga wojewódzka 901 jest bardzo ważna dla mieszkańców. Wokół tej drogi w gminie Zawadzkie wszystko się dzieje. Całe życie zawodowe, szkolne, transportowe. Kiedy droga zostaje poddana remontowi, to cała infrastruktura poboczna się zmienia, dlatego bardzo nam zależało, by pozyskać środki na tę drogę. Złożyliśmy wniosek do Polskiego Ładu, na pierwszym miejscu właśnie drogę wojewódzką 901, bo cały czas mówiłem, że jest to bardzo ważna droga w wymiarze społecznym – tłumaczy marszałek Andrzej Buła.

To nie jedyne wyróżnienie w trakcie sesji rady miejskiej. Burmistrz Zawadzkiego złożył na ręce Janusza Żyłki – członka zarządu powiatu strzeleckiego – serdeczne podziękowania za dotychczasową współpracę oraz pełną poświęcenia aktywność na rzecz powiatu strzeleckiego i gminy Zawadzkie.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkaniec. 09.09.2022 20:08
Oby w końcu od slow do czynów przeszli, remont tej drogi bedzie na pewno wizytówka gminy. Następnie niech uda sie pozyskać środki na remont Mickiewicza i 1 Maja.

ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklamaeko zywnosc
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama