Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 21:08
Reklama Kolagen

Joachim Tkotsch z Otmic przygotowuje się do pierwszej wystawy swoich zdjęć

Joachim Tkotsch z Otmic od lat pasjonuje się fotografią i uwiecznia lokalne wydarzenia w swojej wsi. Obecnie przygotowuje się do swojej pierwszej wystawy, której wernisaż odbędzie się w klubie DFK w Otmicach w niedzielę, 10 września.
Joachim Tkotsch z Otmic przygotowuje się do pierwszej wystawy swoich zdjęć
Joachim Tkotsch to miłośnik fotografii

Wystawa starych fotografii w Otmicach 

Wystawa Joachima Tkotsch ma pokazać, jak Otmice zmieniły się przez kilkadziesiąt lat, a pamięć o wydarzeniach i ludziach przetrwała dla potomnych. Na specjalnie przygotowanych fotogramach będzie można zobaczyć zdjęcia, które zostały zrobione podczas 700-lecia Otmic. Jedna z ram będzie zawierała fotografie autorstwa Magdaleny Dei.

W zbiorach pana Joachima są fotografie poświęcone życiu wsi, uroczystościom społecznym i kościelnym, które odbywały się przez ostatnie 20 lat, a także bieżącym remontom czy już nieistniejącej alei lipowej. Zbiory pana Joachima to powrót do przeszłości. To tysiące zdjęć, dzięki którym można wrócić do dawnych wydarzeń, a także wspomnieć ludzi, którzy już odeszli, a zostali upamiętnieni na fotografiach.

W albumach, prócz zdjęć z Otmic, są zdjęcia hrabiny Margrit z pałacu w Izbicku, która przed kilkoma laty odwiedziła najbliższe okolice. Są też wydarzenia z lat 90. w Kamieniu Śląskim, gdzie odbywały się eliminacje do mistrzostw Polski, organizowane przez automobilklub opolski, czy ważniejsze obchody na Górze św. Anny.

- Fotografia nie stanowi dla mnie problemu, ja to po prostu czuję. Jestem samoukiem, dużo czytałem, a na podstawie prób i błędów uczę się do tej pory. Niegdyś trzeba było szanować każdą klatkę, bo wywołanie było drogie, to pomogło mi nauczyć się kadrowania i robienia dobrych zdjęć. Obecnie korzystam z aparatu cyfrowego, ale mało zdjęć odrzucam, bo staram się robić poprawne ujęcia za pierwszym razem - mówi fotograf.

W swoich zbiorach pan Joachim posiada jeszcze przedwojenny aparat swojego ojca i fotografie nim wykonane, na których widnieje rodzinny dom podczas budowy.

Otmiczanin interesuje się ponadto lokalną historią, motoryzacją, a także lubi wycieczki rowerowe, podczas których fotografuje przyrodę i ulubioną krainę św. Anny.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 
 


Przedwojenny aparat ojca
Przedwojenny aparat ojca


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
bezchmurnie

Temperatura: 10°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 1 km/h

Reklamakolagen
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama