Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 21:07
Reklama Kolagen

Trasa Strzelce Opolskie - Rożniątów zamknięta dłużej od założeń. Znamy powód

Przebudowa liczącego ponad kilometr długości odcinka drogi wojewódzkiej nr 409 pomiędzy Strzelcami Opolskimi i Rożniątowem miała być sfinalizowana do końca wakacji. Wiadomo już jednak, że ten termin nie będzie dotrzymany, a prace się przeciągną.
Trasa Strzelce Opolskie - Rożniątów zamknięta dłużej od założeń. Znamy powód
Droga wojewódzka nr 409 pomiędzy Strzelcami Opolski i Rożniątowem ma być zamknięta do 26 września
Autor: fot. pixabay.com / zdjęcie ilustracyjne

Poślizg remontu drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów

Prace na odcinku około 1,2 km drogi wojewódzkiej nr 409 prowadzone są od kilku miesięcy. Poprzedziła je wycinka drzew kolidujących z inwestycją. Przez pewien czas ruch odbywał się tam wahadłowo. Pod koniec czerwca drogowcy ostatecznie zamknęli remontowaną trasę. Założenie było wtedy takie, że droga pozostanie zamknięta do końca wakacji. Ale to już nieaktualne.

- Podczas prac prowadzonych na wysokości cmentarza wystąpiły problemy z sieciami technicznymi. To, co znajdowało się w ziemi znacząco odbiegało od tego, co znajdowało się w dokumentacji - mówi Teresa Kubalańca z działu komunikacji społecznej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu, na zlecenie którego realizowana jest inwestycja.

Rozwiązanie tego problemu sprawiło, że termin ukończenia prac na trasie Strzelce Opolskie - Rożniątów przesunięto z 31 sierpnia na 26 września.

- Na całym modernizowanym odcinku ułożona jest już warstwa masy wiążącej. Ta potrzebuje około dwóch tygodni, aby poprawnie związać. Na początku września rozpocznie się układanie kolejnych warstw nawierzchni. Ostatnia warstwa - ścieralna - ma być ułożona do 19 września. Później rozpocznie się malowanie oznakowania poziomego - opisuje Teresa Kubalańca.

Zaznacza, że ZDW na tym etapie nie przewiduje udostępniania drogi kierowcom przed terminem.

Przypomnijmy, że oprócz modernizacji drogi wojewódzkiej nr 409, równolegle do niej wykonywana jest trasa rowerowa. Powstała nowa kanalizacja sanitarna i burzowa. Koszt całości to około 5,8 mln zł.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
bezchmurnie

Temperatura: 10°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 1 km/h

Reklamakolagen
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama