Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 06:39
Reklama

Droga między Strzelcami a Rożniątowem do remontu. Jaki termin ukończenia?

To już pewne! Droga wojewódzka 409 między Strzelcami Opolskimi a Rożniątowem przejdzie kompleksowy remont. W czwartek, 17 marca, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu podpisał w tej sprawie umowę.
Droga między Strzelcami a Rożniątowem do remontu. Jaki termin ukończenia?
Odcinek DW 409 prosi się o remont
Autor: ZDW Opole

Już na początku roku informowaliśmy o tym, że ZDW ma w tegorocznych planach jest remont odcinka drogi wojewódzkiej między Strzelcami a Rożniątowem. 

We wtorek, 17 marca, podpisano umowę z wykonawcą, który zrealizuje inwestycję. Zakres prac obejmie:

  • wykonanie 1,2 km nowej nawierzchni drogi wraz z jej wzmocnieniem na szerokości 7,0 m;
  • przebudowę i budowę ścieżki pieszo-rowerowej o szerokości 3 m oraz długości 1,2 km - do zjazdu na parking przycmentarny;
  • przebudowę i budowę chodników o szerokości 2 m na długości 60 m;
  • budowę poboczy o szerokości 1,25 m;
  • przebudowę skrzyżowań z drogami podporządkowanymi (3 szt.);
  • budowę pasów lewoskrętu i przebudowę zjazdów publicznych, indywidualnych (12 szt.) oraz rolnych (4 szt.);
  • kompleksową przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej;
  • budowę zbiornika retencyjno – chłonnego;
  • przebudowę sieci energetycznej oraz telefonicznej;
  • wykonanie oznakowania poziomego oraz montaż oznakowania pionowego.

Inwestycja realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Jej całkowita wartość opiewa na 5,78 mln zł. Wykonawcą prac jest firma DROG – BUD Częstochowa. Planowany termin zakończenia prac to 28 kwietnia 2023 r. 

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!

 

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 21°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: edekTreść komentarza: Gauleiter Czarnek!! Profesor? w czym?Data dodania komentarza: 30.06.2022, 23:18Źródło komentarza: Przemysław Czarnek „opiekunem” PiS w regionie. Mniejszość niemiecka krytykujeAutor komentarza: EdwardTreść komentarza: Władze miasta wszystkiego się pozbywają. Na inne głupie pomysły znajdują się miliony, a na taki budynek twierdzą, że nie mają funduszy. Może sprzedajmy ratusz, tam również można prowadzić biznes. Mam nadzieję, że kolejne wybory wymiotą tych starych urzędników, a przyjdą nowi młodzi z pomysłami.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:34Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: PLTreść komentarza: ZŁODZIEJSTWO ... 6,5 ha + pałac za 5 mln ... remont malutkiego placyka żeromskiego ok 6 mln ... mamo ja wariat , kup mi komisariatData dodania komentarza: 30.06.2022, 11:14Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: MonikaNTreść komentarza: Rodzinę Motocyklisty bardzo proszę o pilny kontakt tel. 668 520 532Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:17Źródło komentarza: Wypadek na drodze krajowej nr 88. Zderzenie volkswagena z motocyklemAutor komentarza: SmokTreść komentarza: W tym wypadku ponoć dokumenty były gotowe, tylko terminu nie było.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:16Źródło komentarza: Odbiór dokumentów w strzeleckim starostwie. "Ile dni urlopu na to trzeba?!"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: "Nawierzchnia zachęca kierowców, a to się nie podoba mieszkańcom" - czy to czasem nie ci sami ludzie? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że sami sobie robią kuku. Staje taki jeden przy płocie i grzmi, jak to "ci wariaci" jeżdżą, a potem wsiada do auta i robi to samo, bo on "tylko coś tam...".Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:14Źródło komentarza: Tablica mierząca prędkość w Staniszczach Wielkich. Będą jeździć wolniej?
ReklamaStahlbau
Reklama