Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 22:32
Reklama

Strzeleccy leśnicy wprowadzili zakaz wstępu do części lasów. Są kontrowersje

Nadleśnictwo Strzelce Opolskie wprowadziło zakaz wstępu do drzewostanów uszkodzonych wskutek burz sprzed kilku tygodni. Część internautów uważa, że ma to umożliwić przeprowadzenie dużej wycinki bez świadków. - Chodzi o bezpieczeństwo - odpowiadają leśnicy.
Strzeleccy leśnicy wprowadzili zakaz wstępu do części lasów. Są kontrowersje
Nadleśnictwo Strzelce Opolskie wprowadziło zakaz wstępu do części lasów
Autor: Nadleśnictwo Strzelce Opolskie

Nadleśnictwo Strzelce Opolskie wprowadziło zakaz wstępu do części lasów

Chodzi o front burzowy, który przeszedł przez teren Nadleśnictwa Strzelce Opolskie w sobotę 23 lipca. Jak czytamy w komunikacie zamieszczonym na facebookowym profilu jednostki, zakaz wstępu dotyczy drzewostanów, które zostały wtedy znacznie uszkodzone. Znajdują się one na terenie Leśnictwa Górażdże. To oddziały 553, 554, 555, 556, 557, 542, 543, 563, 564, 565, 566, 567 oraz 568.

"Zakaz obowiązuje do 31 grudnia 2022 roku" - wskazano w komunikacie.

Informacja wzbudziła emocje wśród internautów. Pani Monika w komentarzu zasugerowała, że dzięki zakazowi wstępu do tych drzewostanów "można ciąć bez ograniczeń i wszystko przejdzie". W dyskusji pod postem pojawiły się też sugestie, że jak leśnicy będą wycinać jeszcze więcej, to "Polska będzie jedną wielką pustynią, ale w końcu można będzie sadzić drzewa cytrusowe".

Jan Spałek, nadleśnicy z Nadleśnictwa Strzelce Opolski zaznacza, że leśnicy będą skupiać się na punktowym usuwaniu drzew uszkodzonych i połamanych przez front burzowy z drugiej połowy lipca.

- Niewykluczone są też wręby sanitarne, bez których trudno byłoby w przyszłości prowadzić gospodarkę leśną na tych terenach. W większości planujemy usuwać tylko te drzewa, których stan tego wymaga - przekonuje.

Pytany o zarzuty formułowane przez internautów Jan Spałek odpowiada, że zakaz wstępu do lasu każdy może interpretować na swój sposób. - Nam chodzi przede wszystkim o dobro ludzi, by nikomu nie stała się krzywda. Znam przypadki, gdy drzewa na terenach, przez które przeszedł front burzowy, przewracały się nagle przy bezwietrznej pogodzie. Wszystko dlatego, że ekstremalna pogoda uszkodziła ich system korzeniowy - argumentuje.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ZE 18.08.2022 18:12
Zakaz wstępu, to jak mamy zbierać chrust ?

Smok 18.08.2022 11:24
No no, każdy może sobie interpretować i kij wam w oko, co nam zrobicie? W grudniu będzie po wszystkim, potem możecie lamentować. Panie Janie, a nie lepiej by było zaprosić chętnych, pokazać, jak to wygląda, wyjaśnić, wytłumaczyć i w Strzelcu Opolskim napisać? Jak to powiedziała dobra zmiana, jak kto jest czysty, to nie ma się czego obawiać. To są pytania, które ludzi nurtują, bo widzą gołym okiem, że lasów jakby ostatnio obywa. Proszę podać statystyki ile drzewostanów się wycina przez ostatnie lata i proszę je porównać z wcześniejszymi danymi. Ja sam widzę, że od jakichś 5-6 lat lasów ubywa więcej, niż wcześniej. Może mi się tylko tak wydaje, ale może i nie. I nie jest to kwestia, kto jak sobie co interpretuje, to jest grubiańskie z pana strony i nie przystoi. Proszę o rzeczową odpowiedź.

ReklamaSkład Opału
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
ReklamaRe-gat
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1032 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
ReklamaHelios
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: CZEKAMY I .CZEKAĆ BĘDZIEMY ..burmistrzu goc .. WCIĄŻ CZEKAMY NA ODPOWIEDŹ ...KTOŚ OSZUKAŁ NAIWNIAKÓW Z RATUSZA . 1. Znowu błysnęły niekompetentne pijawki ssące z budżetowego cycka i zapłaciły PRZED WYKONANIEM ZADANIA. 2. Na kolejnych prezentowanych zdjęcxiach zamieszczanych w SO urzędnicze pijawki prezentuja i zachęcają do otwierania biznesów pod .. kuratelą TAKICH OTO NAUCZYCIELI - NIEUDACZNIKÓW 3. Dwójka gwizdków UTRUDNIAŁA PROWADZENIE CZYNNOŚCI ŚLEDCZYM Z ... UWAGA .. CE-BE-A ... mamo ja wariat kup mi komisariat .. ETO POLSZA ETO STRZELCE OPOLSKIE 4. Społeczeństwo strzeleckie ŻĄDA UJAWNIENIE KWOTY na którą okiwano strzeleckie pijawki i która będą zmuszeni spłacić strzeleccy podatnicy 5. Ciekawi nas czy jakiejś naiwnej-durnowatej pijawce ssącej z budżetowego cycka ... włos z głowy spadnie. 6. A może .. SPRAWA MA ... DRUGIE DNO które CBA spenetruje [ oczywiście jak Pani Sprzątaczka z ratusza nie zablokuje służbom CBA ..czynności wyjaśniających] 7. Po raz kolejny głośno krzyczę CZY LECI Z NAMI PILOT ?Data dodania komentarza: 06.10.2022, 22:14Źródło komentarza: Wyłudzili 80 mln zł na fikcyjne zajęcia. Działali m.in. w Strzelcach OpolskichAutor komentarza: czytelnikTreść komentarza: pewnie nie ostatni,zapewne za niedługi czas będą rozkopywać żeby położyć jakieś kable.Data dodania komentarza: 06.10.2022, 15:14Źródło komentarza: Dziury na tej ulicy w Zawadzkiem są gigantyczne. Wiemy, kiedy to się zmieniAutor komentarza: ZiśkaTreść komentarza: Sytuacja była znana już w kwietniu. Zapobiegliwi gospodarze sobie poradzili. Teraz to trochę za późno na szukanie wegla. Zarząd olał temat, a teraz zwala na sytuację... Pani Prezes jak zwykle popisała się kompetencją... za co się nie biorą to sp****olą. Ale tak... podwyższać opłaty szybko potrafią😂Data dodania komentarza: 06.10.2022, 14:23Źródło komentarza: Zaw-Kom w Zawadzkiem ma węgiel tylko do października. Jak spółka sobie poradzi?Autor komentarza: zawadczaninTreść komentarza: Co za pytanie jak sobie poradzi. Podniesie opłaty i kupi droższy węgiel. Tak ja zawsze robi, podnosi opłaty do maksimum ustawowego.Data dodania komentarza: 06.10.2022, 13:34Źródło komentarza: Zaw-Kom w Zawadzkiem ma węgiel tylko do października. Jak spółka sobie poradzi?Autor komentarza: XyzTreść komentarza: I bardzo dobrze.Data dodania komentarza: 06.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Pirat drogowy na strzeleckim odcinku A4. Kierowca ukarany 24 punktami karnymiAutor komentarza: GośćTreść komentarza: Cieszmy się że (jeszcze) coś naprawiają.Data dodania komentarza: 06.10.2022, 08:28Źródło komentarza: Starostwo w Strzelcach Opolskich remontuje drogi, a kierowcy jeżdżą po dziurach
Reklamaautopromocja
ReklamaActum październik
ReklamaOpolskie Covid
Reklama