Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:27
Reklama

O czym pisałby teraz Peter Schrat? Dzieci z Kolonowskiego zrobiły o tym sztukę

Gromkimi brawami zostali nagrodzeni młodzi artyści z gminy Kolonowskie, którzy zaprezentowali w piątek, 29 lipca, przygotowany przez siebie spektakl. To efekt dwutygodniowej pracy z paniami z Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki - ależ Gustawie!
O czym pisałby teraz Peter Schrat? Dzieci z Kolonowskiego zrobiły o tym sztukę
Spektakl odbył się w sali widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej

Spektakl w Kolonowskiem

Przed dwa tygodnie w sali widowiskowej OSP Kolonowskie trwały teatralne półkolonie. Najmłodsi pod okiem Maryni Janus i Anny Zadęckiej, a także pań z Biblioteki i Centrum Kultury w Kolonowskiem pracowali nad spektaklem. 

Efekt ich dwutygodniowej pracy można było zobaczyć w piątek, 29 lipca, czyli w ostatni dzień zajęć. Sala wypełniła się po brzegi rodzicami, dziadkami, a także bliskimi, którzy chcieli zobaczyć młodych aktorów na scenie. 

- Głównie skupiłyśmy się Georgu Hauptstocku, który tworzył pod pseudonimem jako Peter Schrat. Przy tworzeniu scenariusza pomógł nam Jerzy Kaufmann. Razem z dziećmi czytałyśmy poezję Schrata, dzieci tworzyły swoje wiersze, a spektakl był wypadkową wszystkich tych działań - opowiada Anna Zadęcka. 

- Pojawiło się też pytanie, o czym dzisiaj pisałby Peter Schrat, gdyby spacerował po Kolonowskiem. Stąd mamy takie miejsca, jak pizzeria, ośrodek zdrowia, apteka, czy budka z lodami - dodaje Marynia Janus. 

Wakacyjne dwa tygodnie były bardzo pracowite dla grupy. 

- Przygotowanie grupy aktorów w tak krótkim czasie było wyzwaniem, bo kilka osób miało bardzo dużo tekstu i musiało się go nauczyć. Z kolei grupa scenograficzna miała pełne ręce roboty - przygotowanie 36 papierowych lodów czy 28 pizz to nie lada wyzwanie. Wymaga odpowiedniego dzielenia się pracą i znalezienia sposobu na to, żeby całość zrobić najefektywniej jak się da - uśmiecha się pani Marynia. 

Spektakl zakończył się piosenką, którą młodzi aktorzy wykonali dwa razy i zebrali za to gromkie brawa. Nie zabrakło również łez wzruszenia. 

- Jest nam przykro, że żegnamy się z dziećmi, bo wspaniale nam się pracowało. Zżyłyśmy się bardzo, stąd te łzy - opowiadają prowadzące zajęcia. 

- Zarówno dzieci, jak i nasze artystki, dały z siebie 200%. Czas spędzony na zajęciach mijał niesamowicie szybko i szkoda, że ta przygoda jest już za nami - mówi Ramona Błachowicz z Biblioteki i Centrum Kultury w Kolonowskiem. - Ale "Kulturalne Lato" w naszej gminie ciągle trwa. Przed nami kolejny miesiąc wspólnych wyjazdów, wycieczek i warsztatów - dodaje.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dach
Reklama