Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:10
Reklama

Dzieci z Kolonowskiego przygotowują spektakl. Kiedy i gdzie go zobaczycie?

Fundacja Tworzenia i Promowania Sztuki - ależ Gustawie!, którą tworzą aktorzy i pasjonaci teatru, po raz kolejny zawitała do Kolonowskiego. Od kilku dni w sali widowiskowej przy Ochotniczej Straży Pożarnej jej przedstawicielki prowadzą półkolonie. Efekt ich prac, czyli spektakl, będzie można zobaczyć już w najbliższy piątek.
Dzieci z Kolonowskiego przygotowują spektakl. Kiedy i gdzie go zobaczycie?
Podczas zajęć plastycznych
Autor: Ramona Błachowicz

Półkolonie ze sztuką w Kolonowskiem

Najpierw przez dwa dni w Kolonowskiem odbywały się warsztaty, a od środy, 20 lipca, prowadzone są półkolonie. 

- Bardzo dużo się dzieje, dzieciaki bardzo twórczo pracują - mówi Ramona Błachowicz z Biblioteki i Centrum Kultury w Kolonowskiem.

Zajęcia prowadzą Marynia Janus i Anna Zadęcka.

- Mamy tutaj niemal 30 dzieci w dosyć dużym rozstrzale wiekowym, bo od 7 do 14 roku życia. Są też dzieci z Ukrainy, więc integrujemy się zarówno wiekowo, jak i narodowo. Jest przed nami trochę pracy, ponieważ chcemy z uczestnikami stworzyć zespół teatralny - mówi Marynia Janus.

Każdego dnia dzieci spotykają się z prowadzącymi na cztery godziny.

- Pracujemy nad stworzeniem spektaklu. Każdy dzień zaczynamy od zabaw na rozruszanie, żeby dzieciaki się trochę obudziły, bo wiadomo, że są wakacje i każdy lubi dłużej poleżeć - dodaje pani Anna.

- Bardzo chciałyśmy wykorzystać talenty najmłodszych, ponieważ uwielbiamy pracować na tym, co one już potrafią, czym chcą się podzielić i pochwalić. Niektóre lepiej recytują, inne lepiej się ruszają, a kolejne pięknie rysują - zaznacza pani Marynia.

Uczestnicy zostali podzieleni na grupy.

- Plastyczna tworzy oprawę sceniczną do spektaklu, czyli scenografię, rekwizyty, elementy kostiumów, a także będzie przygotowywać plakat promujący. Pozostali uczą się swoich ról. Pomysł jest jednak taki, że grupa plastyczna pod sam koniec również będzie włączana w działania teatralne. Te dzieci raczej nie mają tekstu, ale będą towarzyszyć aktorom - opowiada pani Ania.

Spektakl odbędzie się w piątek, 29 lipca, w sali widowiskowej OSP.

- To będzie ostatni dzień naszych warsztatów. Na razie godzina jest jeszcze ustalana, ale na pewno będzie to popołudniu, żeby rodzice dzieci mogli po pracy przyjść zobaczyć efekt naszej twórczości. W półkoloniach biorą udział dzieci, które już w poprzednich latach z nich korzystały, więc to oznacza, że im się podoba, a nas to bardzo cieszy - podkreśla Ramona Błachowicz.

- Jesteśmy w Kolonowskiem już kolejny raz, więc wiedziałyśmy, czego możemy się spodziewać. Dzieci są wyjątkowe i bardzo twórcze, świetnie nam się pracuje - uśmiechają się prowadzące zajęcia.

A my już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia spektaklu!

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Pamiętajmy o tym, że drzewa pochodzą z lasu. Ludzie chcą mieć panele, drewniane deski, meble - pani Agnieszko, ludzie krzyczą, że chcą mieć las, a nie panele, proszę nie przeinaczać, co z tego, że zrzucicie odpowiedzialność na ministra, który zatwierdzi plan, wszyscy dobrze wiedzą, że minister potrzebuje na 500+, węgiel+ i chrust+, podpisze wszystko, żeby kasę odstać, a o las niech się troszczą następni...Data dodania komentarza: 17.08.2022, 12:09Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama