Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 17:44
Reklama

Integracja w Spóroku już trwa. Za nami gra terenowa, wspólne ognisko i zabawy

Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Spórok kilka dni temu rozpoczęło realizację projektu „Poznajmy się bliżej”. Jego głównym celem jest integracja mieszkańców sołectwa z rodzinami z Ukrainy. Za nami pierwsze spotkanie, które odbyło się w sobotę, 9 lipca.
Integracja w Spóroku już trwa. Za nami gra terenowa, wspólne ognisko i zabawy
Za nami pierwsze spotkanie w ramach projektu „Poznajmy się bliżej”
Autor: archiwum sołectwa

Poznajmy się bliżej w Spóroku 

Projekt składa się z trzech etapów, a pierwsze odbyło się kilka dni temu. 

- Najpierw poszliśmy wszyscy do lasu, gdzie rozegraliśmy grę terenową „Po zdrowie i relaks do Gumisiowej Doliny”. Później przy Ptasim Stawku rozpaliliśmy ognisko, wspólnie piekliśmy kiełbaski, był też popcorn - mówi Anna Golec ze stowarzyszenia. 

- Dominika, mieszkanka Spóroka, przygotowała grę dla najmłodszych. Choć dzieci ze Spóroka odpowiadały po polsku, a z Ukrainy po ukraińsku, to nie było widać większych różnic, wszyscy dobrze się bawili - dodaje.

Łącznie w spotkaniu udział wzięło około 50 osób, w tym 12 osób zza wschodniej granicy. Już 5 sierpnia odbędzie się drugi etap projektu, a mianowicie kino pod chmurką. Spórackie stowarzyszenie nawiązało współpracę z Opolskimi Lamami. Wstęp jest wolny. Trzecie spotkanie odbędzie się na Źródełku Zgody i Miłości.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Spórok na realizację projektu pozyskało 2700 zł w konkursie „Działaj lokalnie”. Jego organizatorami są Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie „Kraina Dinozaurów”.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Pamiętajmy o tym, że drzewa pochodzą z lasu. Ludzie chcą mieć panele, drewniane deski, meble - pani Agnieszko, ludzie krzyczą, że chcą mieć las, a nie panele, proszę nie przeinaczać, co z tego, że zrzucicie odpowiedzialność na ministra, który zatwierdzi plan, wszyscy dobrze wiedzą, że minister potrzebuje na 500+, węgiel+ i chrust+, podpisze wszystko, żeby kasę odstać, a o las niech się troszczą następni...Data dodania komentarza: 17.08.2022, 12:09Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama