Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:26
Reklama

Przebudowa drogi w Jemielnicy. Gmina musiała dołożyć do inwestycji

Ruszyła przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Jemielnicy. Jest to odcinek biegnący od ul. Stara Kolonia w kierunku dawnej leśniczówki, na tzw. Babice.
Przebudowa drogi w Jemielnicy. Gmina musiała dołożyć do inwestycji
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: M.Wycisło/FB

Wójt Marcin Wycisło podpisał umowę na wykonanie tej inwestycji z firmą Domax z Boronowa. Złożyła ona najkorzystniejszą ofertę cenową - 625,7 tys. zł.

Łącznie w przetargu wpłynęło osiem ofert. Najdroższa wyniosła 996,8 tys. zł.

- Gmina zamierzała na to zadanie wydać ok. 590 tys. zł. Po przetargu okazało się, że ta kwota nie wystarczy, dlatego trzeba było do niej dołożyć - mówi wójt Marcin Wycisło. 

- Sytuacja na rynku budowlanym niestety nie jest optymistyczna. Zauważamy, że kolejne przetargi, by mogły zostać pozytywnie rozstrzygnięte, wymagają uruchamiania dodatkowych środków z budżetu gminy - dodaje. 

Na przebudowę drogi gmina pozyskała 255 tys. zł dofinansowania z funduszu ochrony gruntów rolnych - ze środków, jakie przydziela urząd marszałkowski w Opolu.

Firma ma wykonać prace w ciągu dwóch miesięcy, ale wygląda na to, że zakończy je znacznie wcześniej.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dach
Reklama