Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 06:44
Reklama

Oszukał w sieci prawie trzy tysiące osób. Wpadł z powodu bójki pod sklepem

51-letni mężczyzna handlował w sieci towarem, którego nigdy nie posiadał. Ukrywał się przed policją udając obywatela Austrii. W ręce mundurowych wpadł, gdy wdał się w szarpaninę pod sklepem w Chmielowicach.
Oszukał w sieci prawie trzy tysiące osób. Wpadł z powodu bójki pod sklepem
Opolanin oszukał w sieci blisko trzy tysiące osób
Autor: fot. policja

Opolanin oszukał w sieci blisko trzy tysiące osób

51-letni mężczyzna za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego sprzedawał chodliwy towar, między innymi telefony komórkowe w atrakcyjnej cenie. - I nic w tym złego gdyby nie to, że nigdy nie był w posiadaniu wystawianych na aukcjach przedmiotów - mówi Agnieszka Nierychła, oficer prasowy komendy miejskiej policji w Opolu.

Jak ustalili mundurowi, ofiarą internetowego oszusta padły blisko trzy tysiące osób! Agnieszka Nierychła informuje, że 51-latek miał stawić się do zakładu karnego, aby odbyć karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności w związku z wydaniem wyroku skazującego.

- Tego jednak nie zrobił i ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna mógł przebywać na terenie Opolszczyzny. Sprawą zainteresowali się kryminalni z Ozimka, którzy ustalili, że 51-latek posługuje się fałszywymi dokumentami i podaje się za obywatela Austrii - wskazuje.

Oszust internetowy udawał Austriaka

51-latek wpadł w sobotę 18 czerwca, gdy wdał się w szarpaninę z innym mężczyzną przed jednym ze sklepów w Chmielowicach. - Okazał austriacki dowód osobisty. Już wtedy mundurowi zorientowali się, że mają do czynienia z poszukiwanym do odbycia kary więzienia udającym obywatela innego kraju - mówi Agnieszka Nierychła.

- Przy 51-latku znaleziono też austriackie prawo jazdy. Mężczyzna przyznał, że fałszywe dokumenty kupił w sieci. Prosto z policyjnych aresztów mieszkaniec Opolszczyzny trafił za więzienne mury celem odbycia zasądzonej wcześniej kary 3,5 roku pozbawienia wolności. Za posługiwanie się fałszywymi dokumentami grozi mu do 2 lat więzienia - wskazuje policjantka.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 21°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: edekTreść komentarza: Gauleiter Czarnek!! Profesor? w czym?Data dodania komentarza: 30.06.2022, 23:18Źródło komentarza: Przemysław Czarnek „opiekunem” PiS w regionie. Mniejszość niemiecka krytykujeAutor komentarza: EdwardTreść komentarza: Władze miasta wszystkiego się pozbywają. Na inne głupie pomysły znajdują się miliony, a na taki budynek twierdzą, że nie mają funduszy. Może sprzedajmy ratusz, tam również można prowadzić biznes. Mam nadzieję, że kolejne wybory wymiotą tych starych urzędników, a przyjdą nowi młodzi z pomysłami.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:34Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: PLTreść komentarza: ZŁODZIEJSTWO ... 6,5 ha + pałac za 5 mln ... remont malutkiego placyka żeromskiego ok 6 mln ... mamo ja wariat , kup mi komisariatData dodania komentarza: 30.06.2022, 11:14Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: MonikaNTreść komentarza: Rodzinę Motocyklisty bardzo proszę o pilny kontakt tel. 668 520 532Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:17Źródło komentarza: Wypadek na drodze krajowej nr 88. Zderzenie volkswagena z motocyklemAutor komentarza: SmokTreść komentarza: W tym wypadku ponoć dokumenty były gotowe, tylko terminu nie było.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:16Źródło komentarza: Odbiór dokumentów w strzeleckim starostwie. "Ile dni urlopu na to trzeba?!"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: "Nawierzchnia zachęca kierowców, a to się nie podoba mieszkańcom" - czy to czasem nie ci sami ludzie? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że sami sobie robią kuku. Staje taki jeden przy płocie i grzmi, jak to "ci wariaci" jeżdżą, a potem wsiada do auta i robi to samo, bo on "tylko coś tam...".Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:14Źródło komentarza: Tablica mierząca prędkość w Staniszczach Wielkich. Będą jeździć wolniej?
ReklamaStahlbau
Reklama