Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 06:06
Reklama

Borsuk w tarapatach przy cmentarzu! Ratowali go strażacy ze Strzelec Opolskich

Strażacy ze Strzelec Opolskich zostali wezwani do borsuka uwięzionego w jednej ze studzienek kanalizacyjnych przy ul. Gogolińskiej, niedaleko cmentarza.
Borsuk w tarapatach przy cmentarzu! Ratowali go strażacy ze Strzelec Opolskich
Strażacy ze Strzelec Opolskich ratowali borsuka
Autor: PSP Strzelce Opolskie

Strażacy ze Strzelec Opolskich ratowali borsuka

Sytuacja miała miejsce w sobotę 18 czerwca około godz. 19, w rejonie drogi wojewódzkiej nr 409 w Strzelcach Opolskich. W jednej ze studzienek uwięziony był borsuk.

- Zwierzę zostało ewakuowane, po czym oddaliło się - relacjonuje Piotr Zdziechowski, rzecznik komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. 

To jedna z mniej typowym akcji z udziałem strażaków ze Strzelec Opolskich. W przeszłości pomagali też sarnom uwięzionym w ogrodzeniach czy ściągali koty z drzew.

Sama obecność borsuka na terenie Strzelec Opolskich nie powinna zaskakiwać. Zwierzęta te poszukują na terenie miast łatwego pożywienia. W dużym stopniu ludzie się do tego przyczyniają, wyrzucając resztki jedzenia. 

Borsuka łatwo rozpoznać po czarno-białych pasach na głowie. Borsuk to największy przedstawiciel rodziny łasicowatych zamieszkujący Europę.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Strażacy ze Strzelec Opolskich ratowali borsuka
Strażacy ze Strzelec Opolskich ratowali borsuka

fot. PSP Strzelce Opolskie

Strażacy ze Strzelec Opolskich ratowali borsuka
Strażacy ze Strzelec Opolskich ratowali borsuka

fot. PSP Strzelce Opolskie


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: edekTreść komentarza: Gauleiter Czarnek!! Profesor? w czym?Data dodania komentarza: 30.06.2022, 23:18Źródło komentarza: Przemysław Czarnek „opiekunem” PiS w regionie. Mniejszość niemiecka krytykujeAutor komentarza: EdwardTreść komentarza: Władze miasta wszystkiego się pozbywają. Na inne głupie pomysły znajdują się miliony, a na taki budynek twierdzą, że nie mają funduszy. Może sprzedajmy ratusz, tam również można prowadzić biznes. Mam nadzieję, że kolejne wybory wymiotą tych starych urzędników, a przyjdą nowi młodzi z pomysłami.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:34Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: PLTreść komentarza: ZŁODZIEJSTWO ... 6,5 ha + pałac za 5 mln ... remont malutkiego placyka żeromskiego ok 6 mln ... mamo ja wariat , kup mi komisariatData dodania komentarza: 30.06.2022, 11:14Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: MonikaNTreść komentarza: Rodzinę Motocyklisty bardzo proszę o pilny kontakt tel. 668 520 532Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:17Źródło komentarza: Wypadek na drodze krajowej nr 88. Zderzenie volkswagena z motocyklemAutor komentarza: SmokTreść komentarza: W tym wypadku ponoć dokumenty były gotowe, tylko terminu nie było.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:16Źródło komentarza: Odbiór dokumentów w strzeleckim starostwie. "Ile dni urlopu na to trzeba?!"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: "Nawierzchnia zachęca kierowców, a to się nie podoba mieszkańcom" - czy to czasem nie ci sami ludzie? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że sami sobie robią kuku. Staje taki jeden przy płocie i grzmi, jak to "ci wariaci" jeżdżą, a potem wsiada do auta i robi to samo, bo on "tylko coś tam...".Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:14Źródło komentarza: Tablica mierząca prędkość w Staniszczach Wielkich. Będą jeździć wolniej?
ReklamaStahlbau
Reklama