Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 06:30
Reklama

Uwaga kierowcy! Ruch wahadłowy na trasie Strzelce Opolskie - Rożniątów

Na drodze wojewódzkiej nr 409 na trasie Strzelce Opolskie - Rożniątów wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Ma to związek z przebudową tej drogi.
Uwaga kierowcy! Ruch wahadłowy na trasie Strzelce Opolskie - Rożniątów
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 409 na trasie Strzelce Opolskie - Rożniątów
Autor: ZDW Opole

Ruch wahadłowy na trasie Strzelce Opolskie - Rożniątów

Umowę na modernizację drogi wojewódzkiej nr 409 pomiędzy Strzelcami Opolskimi a Rożniątowem podpisano w marcu tego roku. Prace rozpoczęto na przełomie kwietnia i maja. Wtedy pod topór poszło około 250 drzew rosnących wzdłuż przebudowywanej drogi.

W ostatnich tygodniach na trasie Strzelce Opolskie - Rożniątów prowadzono prace przygotowawcze. Usuwano pozostałości po wyciętych drzewach, wycinano krzewy oraz warstwy ziemi przy istniejącej jezdni. Potem przystąpiono do wykonania instalacji telekomunikacyjnej i odwodnienia.

"A potem już będzie się działo: zacznie się usuwanie zniszczonej nawierzchni i podbudowy!" - informował niedawno Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu, na zlecenie którego prowadzone są prace na trasie nr 409.

Inwestycja weszła właśnie w kolejny etap. To wiązało się z wprowadzeniem utrudnień w ruchu. Od wtorku 7 czerwca na odcinku od restauracji Wiktoria w Rożniątowie do ul. Ciepłowniczej w Strzelcach Opolskich obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Drogowcy apelują do kierowców, aby uwzględnili to w planach podróży.

Miało być zamknięcie drogi, jest ruch wahadłowy na trasie nr 409

Arkadiusz Braniczki, rzecznik ZDW, przypomina, że wedle pierwotnego planu droga wojewódzka nr 409 w miejscu prowadzonych prac miała być już całkowicie zamknięta.

- Mając na uwadze, jak duże mogłoby to być utrudnienie w lokalnym ruchu, postanowiono zastosować ruch wahadłowy. To nie ułatwia zadania wykonawcy, ale stanowi ukłon w stronę kierowców - mówi.

- Należy jednak pamiętać, że w pewnym momencie robót nie będzie się dało już prowadzić bez zamknięcia drogi pomiędzy Strzelcami Opolskimi a Rożniątowem. Staramy się jednak maksymalnie oddalić ten moment w czasie, robiąc tyle, ile się da, bez całkowitego wyłączania tej trasy z ruchu - podkreśla.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 409 na trasie Strzelce Opolskie - Rożniątów kosztuje blisko 5,8 mln zł. Zakres prac jest następujący:

  • wykonanie 1,2 km nowej nawierzchni drogi wraz z jej wzmocnieniem na szerokości 7,0 m;
  • przebudowę i budowę ścieżki pieszo-rowerowej o szerokości 3 m oraz długości 1,2 km - do zjazdu na parking przycmentarny;
  • przebudowę i budowę chodników o szerokości 2 m na długości 60 m;
  • budowę poboczy o szerokości 1,25 m;
  • przebudowę skrzyżowań z drogami podporządkowanymi (3 szt.);
  • budowę pasów lewoskrętu i przebudowę zjazdów publicznych, indywidualnych (12 szt.) oraz rolnych (4 szt.);
  • kompleksową przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej;
  • budowę zbiornika retencyjno – chłonnego;
  • przebudowę sieci energetycznej oraz telefonicznej;
  • wykonanie oznakowania poziomego oraz montaż oznakowania pionowego.

Planowany termin ukończenie inwestycji to końcówka kwietnia 2023 roku. Wykonawcą zadania jest firma DROG – BUD Częstochowa.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 409 na trasie Strzelce Opolskie - Rożniątów
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 409 na trasie Strzelce Opolskie - Rożniątów

fot. ZDW Opole

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 409 na trasie Strzelce Opolskie - Rożniątów
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 409 na trasie Strzelce Opolskie - Rożniątów

fot. ZDW Opole

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 409 na trasie Strzelce Opolskie - Rożniątów
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 409 na trasie Strzelce Opolskie - Rożniątów

fot. ZDW Opole


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 21°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: edekTreść komentarza: Gauleiter Czarnek!! Profesor? w czym?Data dodania komentarza: 30.06.2022, 23:18Źródło komentarza: Przemysław Czarnek „opiekunem” PiS w regionie. Mniejszość niemiecka krytykujeAutor komentarza: EdwardTreść komentarza: Władze miasta wszystkiego się pozbywają. Na inne głupie pomysły znajdują się miliony, a na taki budynek twierdzą, że nie mają funduszy. Może sprzedajmy ratusz, tam również można prowadzić biznes. Mam nadzieję, że kolejne wybory wymiotą tych starych urzędników, a przyjdą nowi młodzi z pomysłami.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:34Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: PLTreść komentarza: ZŁODZIEJSTWO ... 6,5 ha + pałac za 5 mln ... remont malutkiego placyka żeromskiego ok 6 mln ... mamo ja wariat , kup mi komisariatData dodania komentarza: 30.06.2022, 11:14Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: MonikaNTreść komentarza: Rodzinę Motocyklisty bardzo proszę o pilny kontakt tel. 668 520 532Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:17Źródło komentarza: Wypadek na drodze krajowej nr 88. Zderzenie volkswagena z motocyklemAutor komentarza: SmokTreść komentarza: W tym wypadku ponoć dokumenty były gotowe, tylko terminu nie było.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:16Źródło komentarza: Odbiór dokumentów w strzeleckim starostwie. "Ile dni urlopu na to trzeba?!"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: "Nawierzchnia zachęca kierowców, a to się nie podoba mieszkańcom" - czy to czasem nie ci sami ludzie? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że sami sobie robią kuku. Staje taki jeden przy płocie i grzmi, jak to "ci wariaci" jeżdżą, a potem wsiada do auta i robi to samo, bo on "tylko coś tam...".Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:14Źródło komentarza: Tablica mierząca prędkość w Staniszczach Wielkich. Będą jeździć wolniej?
ReklamaStahlbau
Reklama