Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 06:32
Reklama

Wybierz najlepszą trasę dla siebie. Jedne są łatwe, drugie niekoniecznie

Mała Panew jest rzeką, która jako jedna z nielicznych zachowała swój naturalny charakter. Dzięki temu nazywana jest opolską Amazonką. Do wyboru jest kilka tras, które różnią się od siebie stopniem trudności.
Wybierz najlepszą trasę dla siebie. Jedne są łatwe, drugie niekoniecznie
Mała Panew stała się największą turystyczną atrakcją regionu

Wybierając się na spływ kajakowy w Dolinie Małej Panwi warto sprawdzić, z jakich tras można skorzystać. Firmy na swoich stronach mają opisane szczegółowo dostępne warianty, a wśród nich są:

  • trasa Kolonowskie przystań Amazonka - Staniszcze Małe (6 km). Odcinek łatwy, polecany głównie początkującym kajakarzom i rodzinom z małymi dziećmi. Rzeka przepływa przez malownicze łąki, pola oraz częściowo przez wioskę. Na tej trasie nie trzeba przenosić kajaków.
  • trasa Zawadzkie - Kolonowskie Natura24 (14 km), która zaczyna się od nieczynnego kąpieliska w gminie Zawadzkie. Głębokość wody nie przekracza 50 cm, jest to jeden z najszerszych odcinków rzeki. Na trasie znajduje się jeden wysoki stopień wodny, przy którym trzeba wysiąść i przenieść kajak.
  • trasa Kolonowskie - Staniszcze Małe - przystań Granica (10 km). Odcinek bardzo zróżnicowany, prowadzi przez las, pola i łąki. Przy wodospadzie w Staniszczach Małych trzeba przenieść kajak. Następnie kajakarze mijają kłody czarnego dębu oraz skutki mieszkających bobrów.

Jeśli nie jesteśmy pewni, która trasa będzie dla nas najlepsza, warto zasięgnąć porady właścicieli firmy. A z czasem, kiedy spodoba nam się aktywność na rzece, zwiększać sobie poziom trudności.

Zobacz także: O czym należy pamiętać wybierając się na kajaki?

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 21°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: edekTreść komentarza: Gauleiter Czarnek!! Profesor? w czym?Data dodania komentarza: 30.06.2022, 23:18Źródło komentarza: Przemysław Czarnek „opiekunem” PiS w regionie. Mniejszość niemiecka krytykujeAutor komentarza: EdwardTreść komentarza: Władze miasta wszystkiego się pozbywają. Na inne głupie pomysły znajdują się miliony, a na taki budynek twierdzą, że nie mają funduszy. Może sprzedajmy ratusz, tam również można prowadzić biznes. Mam nadzieję, że kolejne wybory wymiotą tych starych urzędników, a przyjdą nowi młodzi z pomysłami.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:34Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: PLTreść komentarza: ZŁODZIEJSTWO ... 6,5 ha + pałac za 5 mln ... remont malutkiego placyka żeromskiego ok 6 mln ... mamo ja wariat , kup mi komisariatData dodania komentarza: 30.06.2022, 11:14Źródło komentarza: Gmina sprzedaje pałac w Błotnicy Strzeleckiej. Mieszkańcy są przeciwniAutor komentarza: MonikaNTreść komentarza: Rodzinę Motocyklisty bardzo proszę o pilny kontakt tel. 668 520 532Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:17Źródło komentarza: Wypadek na drodze krajowej nr 88. Zderzenie volkswagena z motocyklemAutor komentarza: SmokTreść komentarza: W tym wypadku ponoć dokumenty były gotowe, tylko terminu nie było.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:16Źródło komentarza: Odbiór dokumentów w strzeleckim starostwie. "Ile dni urlopu na to trzeba?!"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: "Nawierzchnia zachęca kierowców, a to się nie podoba mieszkańcom" - czy to czasem nie ci sami ludzie? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że sami sobie robią kuku. Staje taki jeden przy płocie i grzmi, jak to "ci wariaci" jeżdżą, a potem wsiada do auta i robi to samo, bo on "tylko coś tam...".Data dodania komentarza: 30.06.2022, 08:14Źródło komentarza: Tablica mierząca prędkość w Staniszczach Wielkich. Będą jeździć wolniej?
ReklamaStahlbau
Reklama