Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 16 maja 2022 16:17
Reklama

Rzeź drzew na trasie Strzelce Opolskie - Rożniątów. Wycięto ich aż 250!

Pod koniec kwietnia rozpoczęły się prace związane z remontem drogi wojewódzkiej 409 na trasie Strzelce Opolskie-Rożniątów. Firma wycięła drzewa i zeszła z placu budowy. Do naszej redakcji wydzwaniają Czytelnicy z pytaniami, kiedy prace zostaną wznowione, a także czy wycięcie drzew było konieczne.
Rzeź drzew na trasie Strzelce Opolskie - Rożniątów. Wycięto ich aż 250!
Wycięto 250 drzew na trasie Strzelce Opolskie-Rożniątów
Autor: JOK

Rzeź drzew na trasie Strzelce Opolskie-Rożniątów

Rozpoczął się długo wyczekiwany przez kierowców remont odcinka o długości 1,2 km między Strzelcami Opolskimi a Rożniątowem. 

W poniedziałek, 25 kwietnia, wprowadzono na tym odcinku ruch wahadłowy. Pojawiły się również znaki o ograniczeniu prędkości do 40 km/h. Do naszej redakcji zadzwoniło kilku Czytelników, którzy mieli zastrzeżenia, co do inwestycji.

- Na moje oko wycięli kilkadziesiąt drzew, czy to było konieczne? Taki kawałek drogi, a takie straty. Tyle mówi się o ekologii, a u nas wycinają co tylko się da - mówił jeden z mieszkańców Strzelec Opolskich. 

- Wycięto drzewa, teraz zostały same pniaki. Najgorsze jednak jest to, że postawili ograniczenie 40 km/h, a pracownicy zeszli z placu budowy. Nie było ich kilka dni - mówi kolejny Czytelnik. - DW 409 jest bardzo ważna, szczególnie podczas wypadków na autostradzie A4, do których często dochodzi. Teraz na drodze nie ma firmy, a my musimy jechać czterdziestką, ponieważ często stoi tam policja i łapie tych jadących szybciej. Powinni dać się do pracy, żeby szybciej to skończyć - dodaje. 

Usunięcie drzew było konieczne ze względu na zakres prac, które obejmują między innymi przebudowę i budowę ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę i budowę chodników, a także budowę poboczy.

- Usunęliśmy łącznie ok. 250 drzew. Wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z zezwoleniem i oceną środowiskową - mówi Arkadiusz Branicki, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. - Od dziś powinny trwać prace związane z usuwaniem warstw humusu oraz prace na poboczach – w związku z tym jak najbardziej wskazane jest ograniczenie prędkości - dodaje.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Na trasie Strzelce Opolskie-Rożniątów wycięto 250 drzew
Na trasie Strzelce Opolskie-Rożniątów wycięto 250 drzew

Na trasie Strzelce Opolskie-Rożniątów wycięto 250 drzew
Na trasie Strzelce Opolskie-Rożniątów wycięto 250 drzew

Na trasie Strzelce Opolskie-Rożniątów wycięto 250 drzew
Na trasie Strzelce Opolskie-Rożniątów wycięto 250 drzew


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mjm 14.05.2022 08:45
Stoją drzewa źle, wytną źle. Qrwa ludziom nie dogodzisz. Zamiast cieszyć się, że będzie nowa droga, ścieżki.

Sajmon 11.05.2022 10:31
Aż do cmentarza jest chodnik, kilkunastoletni, w bardzo dobrym stanie, z wytyczoną ścieżką rowerową. Do tego bezpieczny, kilka metrów od jezdni. Dalej, na odcinku pod górkę drzewa były ok 3 m od jezdni i było miejsce na chodnik bez ich wycinania. Teraz zrobi się chodnik przy jezdni a stary się zlikwiduje. Tylko po co ? Nie dosyć że zlikwidowano niepotrzebnie drzewa, to generuje to poważne koszty finansowe. Ale jest dotacja, więc można szaleć. A gdzie ci ekolodzy co protestują czasami w bzdurnych sprawach, a tu cisza ?

Silesian 10.05.2022 23:01
A cześć kierowców wyprzedza tych co przepisowo jadą i mogą załapać się na kumulacje ( prędkość oraz zakaz wyprzedzania na całym odcinku).

Hansio 10.05.2022 13:05
I bardzo dobrze ze usunęli!!!drzewa przy jezdni są tak potrzebne jak dziura w drodze ,nie myślący narodzie!

ReklamaSkład Opału
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak
ReklamaRe-gat
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
ReklamaHelios
ReklamaIntermarche
ReklamaProjekt -raeume
Reklama