Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 16 maja 2022 17:58
Reklama

W Zawadzkiem zabrakło ciepłej wody w kranach. Jaka jest przyczyna?

W blokach należących do spółdzielni mieszkaniowej Hutnik zabrakło ciepłej wody. Władze spółdzielni i Polska Spółka Gazownictwa przerzucają się odpowiedzialnością za sytuację.
W Zawadzkiem zabrakło ciepłej wody w kranach. Jaka jest przyczyna?
W Zawadzkiem zabrakło ciepłej wody w kranach
Autor: fot. pixabay.com

W Zawadzkiem zabrakło ciepłej wody w kranach

W czwartek, 5 maja, na drzwiach klatek schodowych pojawiła się informacja o przerwie w dostarczaniu ciepłej wody i zapewnienie, że wkrótce wróci ona do kranów. Zapytany o wyjaśnienie prezes spółdzielni rozpoczął dłuższą opowieść.

- Do tej pory do mieszkań spółdzielni gorącą wodę dostarczał ZAW-KOM - tłumaczy Leszek Kleczko. – Po ostatnich wydarzeniach i wproście cen gazu jego dostawca, PGNiG, postanowił potraktować zawadzczańskie przedsiębiorstwo jak firmę komercyjną i narzucić mu stawkę przeznaczoną dla biznesu. Gaz kosztuje w niej cztery razy więcej.

Spółdzielnia doszła więc do porozumienia z ZAW-KOM-em i wydzierżawiła od niego kotłownię. W ten sposób można było starać się o znacznie niższą stawkę za gaz. Proces ten trwał jednak długo. Z początku PGNiG nie chciał zgodzić się na takie rozwiązanie. W końcu się to udało i pozostał do rozwiązania tylko jeden problem…

- Zmiana taryfy wymaga, by w kotłowni założony został nowy licznik gazu – mówi prezes spółdzielni. – Zakłada go inne przedsiębiorstwo, Polska Spółka Gazownictwa (PSG). Niestety, powstało o jakieś zamieszanie między tymi dwiema firmami i licznik jeszcze nie został założony. Nie możemy się też dodzwonić do PSG - przekonuje.

PSG: Spółdzielnia w Zawadzkiem nie dopełniła formalności

Inaczej ten problem przedstawia rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa, Grzegorz Cendrowski.

- Spółka jest w każdej chwili gotowa na podłączenie gazu, lecz spółdzielnia nie dopełniła formalności – mówi.

– Licznik został zdjęty w listopadzie i aby założyć nowy niezbędne są dwa dokumenty: protokół próby szczelności i zgłoszenie meldunku gotowości. Oba dokumenty musi dostarczyć spółdzielnia, a tego jeszcze nie zrobiła - informuje Grzegorz Cendrowski.

Prezes spółdzielni Hutnik: Grunt, że wróci ciepła woda

Prezes spółdzielni mieszkaniowej poinformował o zmianie sytuacji: - Cały czas twierdzę, że winą opóźnienia był utknięcie zlecenia między PGNiG a PSG – mówi Leszek Kleczko.

- Dopiero dzisiaj, po mojej wizycie w spółce gazowej sprawa ruszyła dalej. Najważniejsze jednak jest to, że dziś jeszcze licznik będzie założony i do mieszkań w Zawadzkiem wróci ciepła woda - podkreśla.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaSkład Opału
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak
ReklamaRe-gat
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 2 km/h

Reklama
ReklamaHelios
ReklamaIntermarche
ReklamaProjekt -raeume
Reklama