Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 21:53
Reklama

Endurowy zawrót głowy

Endurowy zawrót głowy
Panda Racing na zawodach we Włoszech: Michał Kampa (od lewej), Adam Pluta, Jakub Orłowski i Tomasz Cisek z zaprzyjaźnionego klubu MotoPrzygoda

Pierwotnie zawody ISDE (Międzynarodowe Sześciodniowe Mistrzostwa Enduro) miały odbyć się w roku 2020 we Włoszech. Z przyczyn wiadomych rywalizacja zawodników z różnych stron globu mogła dojść do skutku dopiero teraz. Polski Związek Motorowy wystawił czteroosobową reprezentację, która zajęła bardzo dobre, 11. miejsce. Dodatkowo w ściganiu w Rivanazzano (główna baza zawodów) mogły wziąć udział prywatne teamy, a wśród nich trzyosobowa reprezentacja strzeleckiego klubu Panda Racing.

Enduro nie jest w Polsce dyscypliną popularną, a szkoda – jest bowiem z pewnością bardzo widowiskowa. Polega na pokonywaniu w naturalnym terenie wyznaczonych odcinków. Wielu ludzi błędnie nazywa zawodników crossowcami, to ten sam kaliber błędu co pomylić kolarza szosowego z halowym.

We włoskich zawodach strzelecką drużynę reprezentowała trójka zawodników: Michał Kampa, założyciel stowarzyszenia, dla którego był to drugi start w ISDE, Jakub Orłowski, który walczył z czasem, w kwietniu doznał bowiem poważnego złamania nogi, mimo to w Rivanazzano wystartował oraz Adam Pluta – profesjonalista z krwi i kości.

Mistrzostwa trwały w sumie sześć dni, w ciągu których zawodnicy pokonali prawie tysiąc kilometrów! Tę imprezę porównuje się czasem z dużo bardziej popularnym Rajdem Dakar – to jednak zupełnie inny rodzaj jazdy motocyklem w terenie.

Ostatecznie SM Panda Racing zakończył rywalizację na 112. miejscu na 163 zespoły. Czwartego dnia strzelecki klub otrzymał trzy godziny kary za spóźnienie jednego z motocyklistów, które trwało zaledwie... jedną minutę.

Michał Kampa i Jakub Orłowski klasyfikowani zostali ponadto w klasie C1 (w zależności od pojemności oraz rodzaju silnika). Zajęli odpowiednio miejsca nr 122 oraz 131 (wśród 190 rywali). Adam Pluta w kategorii C3 był 92.

Cała trójka jest zgodna w jeszcze jednej kwestii: nie miejsca, a samo ukończenie tych morderczych zawodów było dla nich najważniejsze. Enduro to sport pochłaniający ogromne środki finansowe, dlatego klub cały czas jest otwarty na współpracę z różnymi podmiotami.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SmokTreść komentarza: Czy wypada wygłaszać polityczne przemowy z ambony?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:34Źródło komentarza: Czy po cmentarzu wypada jeździć rowerem? "To nie droga eksterytorialna"Autor komentarza: SmokTreść komentarza: Nosz kurka co za cyrk, godny kaczystanu. Będą szukać "nowej lokalizacji", giganci intelektu, gdzie kto ma zaparkować swoje pudło jak do roboty przyjedzie, to wie od razu i bez żadnego szukania, teraz pewnie jeszcze komisję do tego powołają. Przetarg rozpiszcie, kuźwa majtki z dooopy zleciały i się nie zorientowali. Co tam nie było gościa, co dostał auto na stan, żeby go pilnował? No i ten komentarz SO: "mamy nadzieję, że auto będzie przetransportowane w bezpieczniejsze miejsce". Ja mam nadzieję, odpowiedzialny za to auto zapłaci za nie ze swojej kieszeni, a gdzie je zaparkuje, to mnie g... obchodzi.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:31Źródło komentarza: Przy kręgielni Oaza stoi wrak. Okazuje się, że to własność gminy Zawadzkie!Autor komentarza: JoTreść komentarza: A Jemielnica dalej głosuje na PiS...Data dodania komentarza: 09.08.2022, 08:30Źródło komentarza: Droższy odbiór śmieci w kolejnej gminie. Mieszkańcy mogą spodziewać się podwyżkiAutor komentarza: obywatelTreść komentarza: jestem mieszkańcem gminy Zawadzkie i pierwsze słyszęo takiej ankiecieData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:38Źródło komentarza: Co z przyszłością gminy Zawadzkie? Wkrótce mija termin zgłaszania uwagAutor komentarza: SwojTreść komentarza: Wspolczuje ci.Data dodania komentarza: 07.08.2022, 11:04Źródło komentarza: Biedronka w Strzelcach Opolskich otwarta w niedziele? Są sprzeczne informacjeAutor komentarza: PLTreść komentarza: eee JAKIEGO PAŃSTWA ? tego z tektury czy tego teoretycznego ?Data dodania komentarza: 05.08.2022, 22:26Źródło komentarza: Biedronka w Strzelcach Opolskich otwarta w niedziele? Są sprzeczne informacje
Reklama