Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 20:06
Reklama eko zywnosc

Wszyscy walczymy o życie Wiktorii

Wszyscy walczymy o życie Wiktorii
Wiktoria ma trzy latka. Zamiast bawić się na placu zabaw, musi walczyć o życie

Nasze słoneczko w życiu - tak o Wiktorii mówią jej rodzice, Joanna i Adam Skrzypczykowie z Kadłuba. Niedawno życie rodziny legło w gruzach - u małej zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną, choć wcześniej nic nie wskazywało na chorobę. Jednego dnia wesołe i szczęśliwe dzieciństwo zostało zamknięte w szpitalnych murach z dala od rodziny, przyjaciół, ulubionych zabawek...

Pod koniec kwietnia córka miała gorączkę, więc pojechaliśmy na oddział ratunkowy do Strzelec. Lekarka stwierdziła, że mała prawdopodobnie ma anginę. Później byliśmy u lekarza rodzinnego i powiedział to samo. Podawaliśmy Wiktorii leki przeciwgorączkowe i gorączka spadła. Ale jak po tygodniu odstawiliśmy leki i córka znów miała podwyższoną temperaturę - mówi pan Adam.

Wieczorem, 8 maja, mężczyzna kąpał córkę i zauważył, że na nóżkach Wiktorii jest pełno siniaków.

- Od razu wiedziałem, że coś jest nie tak, bo nawet gdyby się o coś uderzyła to nie miałaby tylu śladów. Spakowaliśmy się i pojechaliśmy znowu na SOR. Tam zrobiono badanie krwi i okazało się, że wyniki są bardzo złe - norma płytek krwi zaczyna się od 150 tysięcy, a Wiktoria miała ich jedynie 16 tysięcy... Od razu przetransportowano ją do szpitala w Zabrzu. Tamtejsi lekarze powiedzieli, że to cud, że Wiktoria przy tak małej liczbie płytek normalnie funkcjonuje, bo zazwyczaj dzieci już nie chodzą i trafiają na intensywną terapię - opowiada pan Adam.

Już po trzech dniach dziewczynka zaczęła przyjmować chemioterapię. Lekarze podają jej również sterydy, leki przeciwzapalne i cztery antybiotyki, ponieważ kilka dni temu pojawiło się zakażenie.

- Moja żona Asia jest cały czas przy Wiktorii w szpitalu. Ja jeżdżę tam, żeby zawieźć im potrzebne rzeczy, ale nasze spotkania trwają tylko chwilę. Córki nie widziałem już od 8 maja - dodaje łamiącym się głosem pan Adam.

Lekarze powiedzieli rodzicom, że dziewczynka może spędzić w szpitalu nawet dwa lata, a przez kolejne pięć lat będzie przechodziła leczenie przejściowe. To optymistyczna wersja, jeśli wszystko pójdzie właściwym tokiem.

Rodzina może liczyć na wsparcie wielu dobrych ludzi, jednak potrzeby są duże. Wiktoria trafiła pod skrzydła Fundacji Iskierka, która działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

- Prosimy o wsparcie finansowe w leczeniu naszej córeczki. Pieniądze na razie można wpłacać na numer konta 76 1050 0099 6781 1000 1000 1063 (ING Bank Śląski) w tytule wpisując „Wiktoria Skrzypczyk”. Niebawem zostanie utworzone konto przeznaczone dla Wiktorii - mówią rodzice.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie oraz rehabilitację dziewczynki. Liczy się każda złotówka!

Przed rodzicami teraz długa i ciężka walka o zdrowie i życie córeczki. Ale Wiktoria znaczy zwycięstwo, więc ta historia musi mieć szczęśliwe zakończenie.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklamaeko zywnosc
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama