środa, 24 kwietnia 2024 17:49

Nieudany rewanż

PIŁKA RĘCZNA: II liga mężczyzn
Kadra ASPR na sezon 2020/2021

W niedzielę 24 stycznia w ostatnim meczu I etapu przeciwnikiem była drużyna SMS III ZPRP Kielce, z którą ASPR w I rundzie przegrał jedyne spotkanie. Wypadało się zrewanżować. Goście od początku meczu narzucili swój styl. Grali szybką piłką, co sprawiało kłopot naszej drużynie. U gospodarzy widać było trudy rozegranych wcześniej spotkań. Brak było dokładności, trzy razy pod rząd zamiast do bramki trafiali w słupki. Ostatecznie przeciwnik na przerwę schodził z przewagą jednej bramki (14:13).

W drugiej połowie nasza drużyna prowadziła dwoma, a nawet trzema bramkami (23:20). W 57. minucie ASPR prowadził 31:29 i nie potrafił utrzymać tej przewagi. SMS III ZPRP Kielce strzelił kolejno 3 bramki i wygrał 32:31. W meczu tym łupem bramkowym podzielili się: P. Zagórowicz 8, M. Krygowski 6, Ł. Smyk i A. Przybysz - po 5, M. Czaja - 3, A.Wacławczyk - 2 oraz P. Damas i M. Damas - po 1.

Tym spotkaniem zakończony został I etap rozgrywek, który nasza drużyna zakończyła na 2. miejscu.

Najwięcej bramek w tym okresie strzelili: Paweł Zagórowicz - 68, Michał Krygowski -65, Adam Wacławczyk - 59, Adrian Przybysz - 47, Mateusz Damas - 46 i Łukasz Smyk - 36. W zdobytych bramkach nasza drużyna zajęła 2. miejsce, jednak w straconych dopiero 4.

Trochę statystyki: minuty karne ASPR - 114 minut, przeciwnicy - 74. Indywidualnie najwięcej minut karnych zarobił Bartosz Witkowski - 28, Mateusz Czaja - 22 a Paweł Zagórowicz - 14. Żółtych kartek drużyna otrzymała - 27 w tym Mateusz Czaja - 7. Rzuty karne - 43, wykorzystane tylko - 31 (przeciwnicy 36:30),

Rozgrywki IV grupy śląskiej zostały podzielone na 2 podgrupy. W II etapie spotkają się z pierwszą czwórką grupy B, a będą to zespoły: HLB Buskowianka, KS VIVE II Kielce, SMS ZPRP II Kielce oraz Grupa Azoty SPR II Tarnów (mecz i rewanż) z zaliczeniem punktów z rozgrywek I rundy pomiędzy drużynami ze swojej grupy. Pierwszy mecz z HLB Buskowianka odbył się 30 stycznia. Relacja w przyszły wtorek.