Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 9 maja 2024 02:54

Uczniowie z Jemielnicy brali udział w konkursach i osiągnęli sporo sukcesów

Nie od dziś wiadomo, że możliwość współzawodnictwa jest świetnym motywatorem do rozwijania swoich możliwości i umiejętności. Ten duch rywalizacji udzielił się również uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej w Jemielnicy, którzy w ostatnim czasie wzięli udział w licznych konkursach, zdobywając przy tym szereg nagród i wyróżnień.
Dumni reprezentanci PSP w Jemielnicy po mistrzostwach powiatu w indywidualnych biegach przełajowych

Autor: Publiczna Szkoła Podstawowa w Jemielnicy

W Publicznej Szkole Podstawowej w Jemielnicy nie brakuje talentów

Pod koniec marca odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Żak 2023 pod hasłem "Wierzę w Kościół Chrystusowy". Wzięło w nim udział 54 uczniów klas IV-VI, którzy musieli zdobyć aż 41 punktów na 49 możliwych, by uzyskać tytuł laureata oraz 37 uczniów klas VII-VIII, w których przypadku laureaci musieli uzyskać minimum 42 punkty na 50 możliwych do zdobycia.

W kategorii klas VII-VIII laureatką została uczennica klasy VIII a - Julia Mateja (45 pkt), a tytuł finalisty uzyskał Daniel Kubilas z VIII b. Do udziału w zmaganiach przygotowywali się oni pod okiem ks. Krzysztofa Drzewieckiego. Z kolei w kategorii klas IV-VI tytuł laureata uzyskał Bruno Jelito z klasy IV c (49 pkt.), a finalistą został Paweł Ratuszny z IV b. Ich przygotowaniem zajmowała się siostra Kazimiera Oliwa.

Nie zabrakło też wyróżnień w zmaganiach z wiedzy o języku obcym. Laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego została Vanessa Hudala z klasy VI a, uczennica Beaty Knapik, a tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego zdobyła Marta Paprotny z VIII b, którą przygotowywała Aniela Galas. Marta Paprotny, pod okiem Marioli Kuczerawy, przygotowywała się także do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "Lust auf Lesen?", w którym uzyskała tytuł finalisty.

Język ojczysty także nie jest uczniom jemielnickiej szkoły straszny, co udowodniła Kinga Hajduk z VIII b - finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego, którą przygotowywała Joanna Wydmuch.

Również nauczyciele wychowania fizycznego mogą być dumni z osiągnięć swoich podopiecznych, którzy godnie reprezentowali szkołę podstawową w rozegranych 5 kwietnia w Strzelcach Opolskich mistrzostwach powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Spośród 6 kategorii, nasi uczniowie okazali się najlepsi aż w trzech z nich, uzyskując tym samym awans do finałów:

•  na dystansie 600 m rocznik 2012 i młodsi: 1 miejsce w biegu chłopców zajął Kacper Daniel, zaś w grupie dziewczęcej reprezentantka naszej szkoły - Paulina Woźny - ukończyła bieg na 4 pozycji,
  • na dystansie 800 m rocznik 2008-2009: w biegu dziewczyn 1 miejsce zajęła Antonina Jelonek,
  • na dystansie 1000 m rocznik 2008-2009: 1 miejsce w biegu chłopców zajął Bartłomiej Kulik,
  • zaś na 4 pozycji uplasował się Leonard Skrobarczyk,
  • dodatkowo na dystansie 800 m rocznik 2010 i młodsi w biegu chłopców wysokie - 6 miejsce - zajął Maksymilian Steindor.

Kacper Daniel i Bartłomiej Kulik reprezentowali szkołę w rozegranych 14 kwietnia w Dąbrowie koło Opola mistrzostwach województwa w biegach przełajowych. Kacper zajął w swojej kategorii 37 miejsce na 69 startujących zawodników, a Bartłomiej rywalizował z 72 konkurentami i ukończył bieg na 12 pozycji. Trzeba jednak zaznaczyć, że warunki podczas zmagań finałowych były bardzo trudne, dlatego chłopcom należą się ogromne gratulacje za wytrwałość.

Nasza szkoła może się także pochwalić uczniami posiadającymi szczególne uzdolnienia artystyczne. Jedną z takich osób jest Lena Wrzeciono z klasy V b, która uzyskała wyróżnienie w konkursie plastycznym. Słowa uznania są tym bardziej zasłużone, że do konkursu zgłoszonych zostało ponad 600 prac, a nagrodzone zostały jedynie 3.

Wychowankom szkoły podstawowej w Jemielnicy oraz ich nauczycielom i wychowawcom gratulujemy zdobytych tytułów i osiągnięć, i życzymy licznych sukcesów w kolejnych konkursowych zmaganiach.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!