Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 21:01
Reklama promienniki

Fotograf z Zalesia Śląskiego wygrał konkurs upamiętniający wielki pożar

Błażej Duk, mieszkaniec Zalesia Śląskiego i miłośnik fotografii, wziął udział w konkursie fotograficznym zorganizowanym z okazji 30-lecia wielkiego pożaru, których wybuchł w okolicach Kuźni Raciborskiej. Zdjęcia jego autorstwa zostały docenione, zdobywając pierwsze miejsce i wyróżnienie.
Fotograf z Zalesia Śląskiego wygrał konkurs upamiętniający wielki pożar
Zwycięska fotografia pod tytułem „Mglista łąka” wykonana przez Błażeja Duka
Autor: Błażej Duk

Zdjęcia Błażeja Duka zdobyły uznanie 

Błażej Duk, mieszkaniec Zalesia Śląskiego, od kilkunastu lat pasjonuje się fotografią, a od kilku związany jest z nią zawodowo. Niedawno wziął udział w konkursie fotograficznym „30 lat po wielkim pożarze”, organizowanym przez Lasy Państwowe i nawiązującym do historycznego pożaru lasu, który wybuchł w 1992 roku w okolicach Kuźni Raciborskiej. 

Zdjęcia konkursowe wykonane musiały być na terenie dawnego pożarzyska. Zgłaszać można było je w trzech kategoriach. Mieszkańcowi Zalesia Śląskiego udało się zdobyć I miejsce w kategorii „Przyroda” za fotografię „Mglista łąka”, a także wyróżnienie za fotografię „Zielone wieżowce”.

- Zwycięskie zdjęcie przedstawia Staw Kozieławy, znajdujący się niedaleko Starej Kuźni. To niezwykłe miejsce, dlatego postanowiłem wykorzystać jego uroki. Zależało mi na tym, żeby nie było to tylko zdjęcie stawu i lasu, ale zawierało również jakąś ciekawość - mówi Błażej Duk. 

- Postanowiłem wykorzystać do tego sierpniowe, mgliste poranki i wschodzące słońce. Wczesnym porankiem wybrałem się nad staw, śledząc wcześniej prognozy z mgłami i wschodami słońca. Na miejscu byłem o 5 rano i spędziłem tam 2 godziny, które pozwoliły mi na złapanie zjawiska pięknej inwersji. Cieszy, że te starania zostały docenione - dodaje.

Pan Błażej na co dzień uwiecznia ważne chwile i wydarzenia w życiu ludzi, a także fotografuje krajobrazy, często ukazując w nich malownicze zakątki gminy Leśnica. 

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
bezchmurnie

Temperatura: 10°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 1 km/h

Reklamakolagen
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama