Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 20:35
Reklama eko zywnosc

Kolonowskie. Kontenery na ubrania zostały przeniesione w inne miejsce

Mieszkańcy gminy Kolonowskie byli przyzwyczajeni, że od wielu lat w okolicach siedziby spółki Kanalizacja Gminy Kolonowskie stoją charakterystyczne pojemniki na używaną odzież. Teraz to się zmieniło, a kontenery zostały przeniesione na teren przy Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
Kolonowskie. Kontenery na ubrania zostały przeniesione w inne miejsce
Kontenery na ubrania zostały przeniesione i teraz znajdują się tuż przy bramie wjazdowej do PSZOK

Widok, który zazwyczaj zastawało się przy kontenerach na ubrania w okolicach KGK , nie był reprezentacyjny - przy pojemnikach leżały całe torby z ubraniami, zdarzało się również, że te były porozrzucane po najbliższej okolicy.

Radny Rafał Kupke podczas jednej z sesji apelował o wypowiedzenie umowy Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi i całkowite usunięcie pojemników z tereny gminy.

- W Kolonowskiem działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co najmniej raz w miesiącu różne organizacje przeprowadzają zbiórki odzieży używanej i odbierają ją spod posesji. A w miejscu przy kontenerach tworzy się składowisko z krzesłami obrotowymi, szkłem i porcelaną - mówił Rafał Kupke.

Gmina nie zdecydowała jednak, by całkowicie pozbyć się kontenerów. Te po rozmowach i ustaleniach przeniesiono na plac obok Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kolonowskiem. Teren jest monitorowany.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 
 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklamaeko zywnosc
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama