Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 20:39
Reklama eko zywnosc

Problem z zarwanym mostkiem w Staniszczach Małych. Winne intensywne deszcze

Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Staniszcz Małych. Dopytywał, dlaczego jedna z dróg w jego sąsiedztwie od pewnego czasu jest nieprzejezdna. Okazuje się, że to gmina zamknęła na niej ruch, ze względu na zły stan mostka.
Problem z zarwanym mostkiem w Staniszczach Małych. Winne intensywne deszcze
Mostek znajduje się w rejonie skrzyżowania ulic Prusa, Odrodzenia i Dworcowej w Staniszczach Małych
Autor: Gmina Kolonowskie

Niebezpieczny mostek w Staniszczach Małych 

Nasz Czytelnik mieszka przy ulicy Odrodzenia w Staniszczach Małych.

- Od pewnego czasu nie da się wjechać na ulicę Prusa, chodzi o skrzyżowanie ulic Odrodzenia i Dworcowej. Już kiedyś stał tam znak mówiący o zakazie wjazdu, ale później go zdjęto. Teraz znowu droga jest zablokowana i nie wiem, o co chodzi - mówi nasz Czytelnik.

Wyjaśnienie tej sprawy okazało się proste. Mostek w rejonie skrzyżowania się zapadł, stąd decyzja gminy o zamknięciu ruchu z tej strony.

- Spółka Kanalizacja Gminy Kolonowskie jakiś czas temu czyściła rowy. Podczas ulew, które przeszły pod koniec sierpnia przez nasz powiat, w rowie zebrała się ogromna ilość wody i podmuliła mostek - mówi Konrad Wacławczyk, wiceburmistrz Kolonowskiego. 

- Postanowiliśmy go zabezpieczyć po to, żeby nikomu nie stała się krzywda. Pewnie, gdyby ktoś przeszedł po nim pieszo, to nic by się nie stało, ale jeśli przez mostek przejechałby samochód, całość mogłaby się po prostu zapaść - dodaje.

Pod koniec zeszłego tygodnia spółka KGK rozpoczęła prace związane z naprawą i wzmocnieniem mostka. Urząd gminy w Kolonowskiem wysłał w tej sprawie również pismo do ubezpieczyciela. Może uda się otrzymać odszkodowanie za powstałe szkody. 

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 
 

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklamakolagen
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama