Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 20:27
Reklama promienniki

Turyści w Gąsiorowicach. Co przyjeżdżają tutaj oglądać?

Do Gąsiorowic niemal co tydzień przyjeżdżają turyści. - Da się zauważyć, że chodzą po wsi, oglądają nasze gąski, czytają plansze z informacjami - mówi Mateusz Stróżyk, prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Gąsiorowice.
Turyści w Gąsiorowicach. Co przyjeżdżają tutaj oglądać?
Turyści do Gąsiorowic przyjeżdżają z bliska i z daleka
Autor: Archiwum prywatne

Turyści do Gąsiorowic przyjeżdżają z bliska i z daleka

- Jedni z kijkami nordic-walking, inni na rowerach, są też spacerowicze. Bardzo nas to cieszy. W końcu nasza wioska ma tytuł najpiękniejszej wsi opolskiej - podkreśla Mateusz Stróżyk.

Kilka razy w roku przyjeżdżają też wycieczki zorganizowane.

- Są to na przykład przedszkolaki, lecz także turyści z dalszych stron, głównie z Wrocławia. Ostatnio w sierpniu gościliśmy taką grupę - mówi Mateusz Stróżyk. - Pokazujemy im naszą chatę - izbę tradycji i ogród babuni, opowiadamy o historii wioski sięgającej XIII wieku, oprowadzamy po skwerach. Mało kto zna takie ciekawostki, jak np. że w XVIII wieku pola we wsi bywały nieobsiane przez 12 lat - wszystko przez nieurodzajne grunty. Za to kwitła hodowla owiec. Przed I wojną do Gąsiorowic przynależała też część Szczepanka.

Społecznicy zapewniają, że w miarę możliwości starają się wygospodarować czas dla wszystkich, którzy wyrażą chęć poznania ich wioski.

- Na pewno uda się umówić dogodny termin. Zapraszamy - zachęca Mateusz Stróżyk.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklamaeko zywnosc
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama