Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 20:42
Reklama Kolagen

Strażacy z OSP Olszowa będą w krajowym systemie? Podpisano porozumienie

Ochotnicza Straż Pożarna w Olszowej stara się o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Z początkiem września podpisano trójstronne porozumienie w tej sprawie. Teraz wszystko zależy od decyzji komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.
Strażacy z OSP Olszowa będą w krajowym systemie? Podpisano porozumienie
Z początkiem września podpisano porozumienie w sprawie włączenia OSP w Olszowej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego
Autor: OSP Olszowa

OSP Olszowa będzie w krajowym systemie?

Ochotnicza Straż Pożarna w Olszowej stara się o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.  Z początkiem września w w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich podpisano trójstronne porozumienie w tej sprawie. 

- Trzy lata temu pozyskaliśmy nowy samochód, który wywalczyliśmy, szukając dofinansowań i sponsorów, sukcesywnie pozyskujemy specjalistyczny sprzęt i wyposażenie, a także mamy wyszkolonych i doświadczonych strażaków, dlatego bardzo zależy nam na włączeniu naszej jednostki do krajowego systemu - mówi Henryk Błaszczyk, prezes OSP w Olszowej.

Podpisy pod porozumieniem złożyli burmistrz Ujazdu Hubert Ibrom, prezes OSP w Olszowej Henryk Błaszczyk oraz komendant powiatowy PSP w Strzelcach Opolskich Paweł Poliwoda. To jeden z ostatnich elementów starań o włączenie olszowskiej jednostki do krajowego systemu. Teraz decyzję w tej sprawie podejmie komendant główny PSP.

- Z pewnością będzie to kolejny etap rozwoju naszej jednostki, a także ogromna duma i satysfakcja. Mamy nadzieję, że za kilka miesięcy będziemy mogli cieszyć się włączeniem do KSRG - dodaje Henryk Błaszczyk.

OSP w Olszowej jest jedną z bardziej aktywnych jednostek w gminie Ujazd. Od początku roku aż dotąd odnotowała 46 wyjazdów do akcji, z czego większość dotyczyła zdarzeń na autostradzie A4. Jeżeli wniosek zdobędzie pozytywną opinię, będzie to druga gminna jednostka, po OSP w Ujeździe, która włączona zostanie do KSRG.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama