Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 20:22
Reklama eko zywnosc

Widowiskowy korowód dożynkowy w Ujeździe. Dużo zabawy i żarty z władzy

Niedziela, 11 września, to drugi, a zarazem główny dzień dożynek gminnych w Ujeździe. Impreza powróciła po pandemicznej przerwie. Był tradycyjny korowód, korony dożynkowe, dzielenie się chlebem, program artystyczny, a także mnóstwo atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych.
Widowiskowy korowód dożynkowy w Ujeździe. Dużo zabawy i żarty z władzy
Barwny korowód dożynkowy przeszedł ulicami Ujazdu
Autor: PL

Dożynki 2022 w Ujeździe. Dwie dni świętowania całej gminy

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciły dożynki gminne w Ujeździe. Tegoroczne święto plonów podzielono na dwa dni. Rozpoczęło się ono w sobotę, 10 września. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, a także zorganizowano wieczorną dyskotekę. Główne obchody przypadły na niedzielę, 11 września. 

Świętowanie rozpoczęto uroczystą mszą świętą w intencji rolników i mieszkańców, którą odprawiono w kościele w Ujeździe. Tłumy mieszkańców zebrały się natomiast na korowodzie dożynkowym, który przeszedł ulicami miasta. Każde sołectwo przygotowało przygotowało pomysłowe i humorystyczne przyczepy. Nie brakowało żartów i wątków politycznych - podobnie zresztą, jak podczas odbywających się tego samego dnia dożynek w Suchej. W korowodzie prezentowano także korony dożynkowe, będące efektem kilkutygodniowej pracy mieszkanek poszczególnych wiosek. 

Po korowodzie wszyscy udali się na stadion w Ujeździe, gdzie miał miejsce ceremoniał dożynkowy z przekazaniem chleba. Na ręce burmistrza Ujazdu Huberta Ibroma złożyli go starostowie dożynkowi, których honory pełnili Agnieszka Proksza z Klucza i Michał Wloka z Grzeboszowic. Obaj starostowie pochodzą z rodzin o tradycjach rolniczych, od najmłodszych lat związani są z gospodarstwem i dziś prowadzą własne. 

- Cieszymy się, że po dwóch latach przerwy możemy się znów spotkać, wspólnie świętować i dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony i zbiory - mówi Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu. 

Na uczestników czekały też koncert orkiestry dętej ze Świbia, występy dzieci trenujących przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Działalności Kulturalnej w Ujeździe, program kabaretowo-biesiadny, który poprowadził Grzegorz Poloczek i jego zespół, a także magiczne widowisko w wykonaniu akrobatów Delfiny i Bartka oraz  iluzjonisty Pana Magicznego. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Były gry i zabawy, animacje, dmuchańce i wesołe miasteczko. 

Podczas uroczystości odbył się również konkurs korowodów i koron dożynkowych. Oto wyniki konkursu korowodów dożynkowych: 

  • I miejsce - Stary Ujazd, Niezdrowice,
  • II miejsce - Nogowczyce,
  • III miejsce - Zimna Wódka, Balcarzowice, Jaryszów,
  • IV miejsce - Ujazd, Sieroniowice, Olszowa.

Tak prezentują się wyniki konkursu koron dożynkowych:

  • I miejsce - Stary Ujazd, Niezdrowice,
  • II miejsce - Sieroniowice, Olszowa, Klucz,
  • III miejsce - Balcarzowice, Jaryszów, Zimna Wódka, Ujazd, Nogowczyce.

Świętowanie jeszcze się nie zakończyło. O godzinie 19.30 na scenie wystąpi Liber i InoRos, a o godzinie 20.30 rozpocznie się zabawa taneczna, którą poprowadzi DJ Adix.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklamakolagen
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama