Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 20:23
Reklama Kolagen

Burze w powiecie strzeleckim. Domy bez prądu, interwencja strażaków w Kadłubie

W czwartek 8 września około godz. 18.35 prądu zabrakło w miejscowościach z terenu gmin Strzelce Opolskie i Kolonowskie. W domu pomocy społecznej w Kadłubie konieczna była interwencja strażaków.
Burze w powiecie strzeleckim. Domy bez prądu, interwencja strażaków w Kadłubie
Burze w powiece strzeleckim. Część domów w gminach Strzelce Opolskie i Kolonowskie bez prądu, interwencja strażaków w Kadłubie
Autor: OSP Kadłub

Burze w powiecie strzeleckim. Brak prądu w miejscowościach z gmin Strzelce Opolskie i Kolonowskie

W czwartek 8 września synoptycy wydali dla woj. opolskiego ostrzeżenie przed burzami, którym towarzyszyć miały silne opady deszczu. Zjawisko zawędrowało nad nasz region w godzinach popołudniowych i przysporzyło strażakom wiele pracy. Dość powiedzieć, że do godz. 20 mieli oni w całym regionie ponad 150 interwencji, głównie w powiatach brzeskim, opolskim i krapkowickim.

W powiecie strzeleckim około godz. 18.35 z powodu burz doszło do awarii zasilania w miejscowościach z gmin Strzelce Opolskie i Kolonowskie. Jak informuje Tauron, na tej liście są:

  • Kadłub (w tym Banatki i Barwinek)
  • Osiek
  • Spórok

Z komunikatu Tauronu pierwotnie wynikało, że usuwanie awarii potrwać może do godz. 22.45. Obecnie wskazywana godzina usunięcia awarii to 23.45, choć w części domów przywrócono już zasilanie.

Ta sytuacja spowodowała, że strażacy musieli interweniować w domu pomocy społecznej w Kadłubie. Jeden z jego podopiecznych korzysta bowiem z aparatury tlenowej, która wskutek braku zasilania przestała działać. 

Strażacy po przyjeździe na miejsce uruchomili agregat, z pomocą którego zasilają urządzenie. Będą działać na miejscu do czasu, aż zasilanie nie będzie przywrócone.

Piotr Zdziechowski, wicekomentant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich informuje o jeszcze dwóch interwencjach w naszym powiecie.

- To wyjazd do powalonego drzewa w Staniszczach Małych z udziałem OSP Staniszcze Małe oraz do zalanej drogi wojewódzkiej 409 w miejscowości Ligota Dolna z udziałem OSP Kalinowice - opisuje.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Aga Mata 08.09.2022 21:47
Nie ma kogoś takiego jak wice komendant tylko zastępca komendanta

ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklamapromienniki
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama