Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 21:08
Reklama promienniki

Ustalono regulamin korzystania z fontanny w Ujeździe. Tego nie wolno tam robić

Zrewitalizowany rynek w Ujeździe otwarty jest od kilku miesięcy. Właśnie przygotowano regulamin korzystania z fontanny znajdującej się na odnowionym placu. Sprawdźcie, co obejmuje.
Ustalono regulamin korzystania z fontanny w Ujeździe. Tego nie wolno tam robić
Fontanna jest jednym z ważniejszych elementów rynku w Ujeździe
Autor: PL

Regulamin korzystania z fontanny na rynku w Ujeździe 

Z końcem czerwca oficjalnie otwarto i udostępniono mieszkańcom zrewitalizowany rynek w Ujeździe. Władze gminy przygotowały regulamin korzystania z fontanny znajdującej się na głównym placu.

– Fontanna oraz teren w jej bezpośrednim sąsiedztwie służyć ma wypoczynkowi i rekreacji. Wprowadzając regulamin, chcemy zachęcić społeczność do dbania o dobro wspólne – mówi Katarzyna Tomczyk, zastępca burmistrza Ujazdu. 

Zgodnie z regulaminem, nie należy wchodzić do niecki fontanny i pić z niej wody. Zabrania się wjeżdżania rowerami, deskorolkami lub wrotkami na płytę fontanny, wprowadzania do niej zwierząt, kąpieli i mycia ludzi lub zwierząt, zaśmiecania i zanieczyszczania poprzez rzucanie piasku, żwirku, niedopałków papierosów, worków foliowych czy wlewanie substancji płynnych, a także zatykania dyszy i niszczenia urządzeń wodnych oraz instalacji elektrycznych.

Pamiętać należy również o tym, by w pobliżu fontanny nie zostawiać bez opieki dzieci poniżej 10 roku życia, nie stwarzać swoim zachowaniem zagrożeń narażających siebie lub innych na utratę zdrowia, nie używać materiałów niebezpiecznych i łatwopalnych, nie zakłócać spokoju i porządku publicznego, a także nie niszczyć elementów architektury małej i roślinności towarzyszącej fontannie.

– Inwestycja zrealizowana była przede wszystkim z myślą o mieszkańcach i dla mieszkańców, dlatego zależy nam, żeby służyła im jak najlepiej. Stosując się do regulaminu oraz dbając o rynek i jego otoczenie, przyczynimy się do tego, że miejsce to będzie ciągle piękne – podsumowuje Katarzyna Tomczyk.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Christoph Rother, Trier/Mosel 12.09.2022 00:18
Myślę że ludzie to zrozumią!

ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
bezchmurnie

Temperatura: 10°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 1 km/h

Reklamaeko zywnosc
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama