Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 22:12
Reklama

Śmiertelny wypadek w Strzelcach Opolskich. Ciężarówka przejechała mężczyznę

Do tragicznego wypadku doszło w środę, 31 sierpnia, na ulicy Krakowskiej w Strzelcach Opolskich. Ciężarówka śmiertelnie potrąciła mężczyznę na przejściu dla pieszych. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
Śmiertelny wypadek w Strzelcach Opolskich. Ciężarówka przejechała mężczyznę
Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki
Autor: PIG

Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki

W środę, 31 sierpnia, po godzinie 14.00 na ulicy Krakowskiej w Strzelcach Opolskich doszło do potrącenia mężczyzny przez samochód ciężarowy. Sytuacja miała miejsce na przejściu dla pieszych w rejonie liceum.

Mężczyzna miał pokonywać pasy z rowerem. Wtedy został wciągnięty pod koła ciężarówki. Samochód przeciągnął go przez kilkanaście metrów. Mężczyzna zginął na miejscu.

- Policjanci pracują na miejscu wypadku - mówi sierż. sztab. Maria Popanda z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. 

Część świadków twierdzi, że przejeżdżał przez pasy, ale na tę chwilę nie udało nam się tego potwierdzić. Kwestia będzie najpewniej jednym z wątków badanych przez prokuraturę w Strzelcach Opolskich podczas ustalania dokładnych okoliczności tragicznego wypadku w Strzelcach Opolskich.

Ruch na tym odcinku drogi krajowej numer 94 najpierw był zablokowany. Potem wprowadzono ruch wahadłowy. Pod wieczór Punkt Informacji Drogowej opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że utrudnienia w miejscu wypadku zakończyły się około godz. 20.30.

Mieszkańcy przypominają, że to przejście dla pieszych jest owiane złą sławą, a w przeszłości w jego rejonie dochodziło do wypadków, także śmiertelnych.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 

 


Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki
Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki

Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki
Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki

Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki
Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki

Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki
Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki

Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki
Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki

Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki
Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki

Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki
Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki

Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki
Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki

Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki
Wypadek w Strzelcach Opolskich. Śmierć pod kołami ciężarówki


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Driver 01.09.2022 10:15
do Mała . proszę aby nie przyjmowac tego jako ..głupi żart ale ..z sarkazmem .napiszę tak .. jak na nagrobku takiego gieroja .. TEN KTÓRY MIAŁ PIERWSZEŃSTWO NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH ..

MAŁA 01.09.2022 00:49
Zgadzam się z tym że odkąd wszedł przepis że pieszy ma pierwszeństwo na pasach to z pieszych się zrobiły święte krowy.Najlepiej jakby samochód nad nimi przelewitował.Ja jestem i pieszym i rowerzystą i kierowcą dlatego zawsze przed przejściem czekam czy auto się zatrzyma a nie wchodzę jak primadonna bo mi się należy.Tak samo jest z rowerem-PRZEPROWADZAM!!!a jadąc autem mam oczy na około głowy bo wiem że mutant może w każdej chwili skorzystać ze "swojego prawa".W szczególności to osoby w podeszłym wieku które już nie mają wyobraźni chociaż młode szczyle też nie są lepsze.Wyrazy współczucia dla najbliższych.

Wierna 31.08.2022 21:19
Przykro że ktoś zginął wyrazy współczucia,ale również przykro dla kierowcy trauma na całe życie.

Wierna 31.08.2022 21:10
Zawsze każdy twierdzi wina kierowcy a tak nie jest. Pan przechodząc przez jezdnię na pasach powinien zejść z rowera a nie przejeżdżać. zwykle auto potrzebuje chwili do zahamowania a co dopiero taka ciężarówka.

PL 31.08.2022 20:49
do silesian , pisze od lat , obwodnice wybudowano nie tylkow dużych miastach które przywołujesz w swoim poście ale też w z.. zapadłych opolskich wiochach . A dlaczego nie w styrzelcach ? ano dlatego że kolejne DURNOWATE władze [ urzui g i starostowo] machają tępymi [ jaki ich główki ] szabelkami , plując na kolejne władzed rp a w szczególności na pis. Dlaczego po cvzy pis miały by spoglądać życzliwym okiem na potrzeby strzelec opolskich kiedy fabianowski , goc , swaczyna and company kopią dołki pod kolejnymi władzami rp a następnie same w nie wpadają . Są korki ? Tak i taki stan rzeczy nie zmieni się przez NAJBLIŻSZE 20 LAT . Chcieliści [ strzeleccy durnie] to macie [ basen , pl. żeromskiego , rybaczówske , .. etc x 100]

Silesian 31.08.2022 20:23
Policzmy jakie miasta w pobliżu maja obwodnice nie biorąc po uwagę stolicy województwa: Nysa, Niemodlin, Olesno prawie, Dobrodzien,Kędzierzyn, Ujazd prawie, Biała, Prudnik, Krapkowice już pierwsze kroki, w śląskim piękna obwodnica Raciborza. A Strzelce miasto które w przypadku blokady lub remontu A4 całkowicie stoją i widoków na przyszłość brak. Przyszły rok to rok wyborów, pamietajmy o tym.

Strzelczanin 31.08.2022 19:54
Zdecydowanie wina kierowcy, jak ktoś wcześniej wspomniał w 2017 roku na tych samych pasach zginął starszy mężczyzna. Kierowcy ciężarówek zamiast stanąć przed skrzyżowaniem to podjeżdżają pod same pasy i nie dość , że blokują skrzyżowanie to jeszcze nie widzą co się dzieje bezpośrednio na przejściu dla pieszych i ruszając wciągają pieszych pod koła, przy takiej masie pojazdu nawet tego nie czują. Po 1 gdyby policja zaczęła dawać mandaty za blokowanie skrzyżowań to może coś by się zmieniło a po drugie konieczna jest obwodnica , która ograniczy ruch ciężarówek przez centrum miasta. Ci wszyscy , którzy mówią , że piesi to święte krowy powinni przyjść i zobaczyć jak to wygląda naprawdę.

Gosia 31.08.2022 19:33
Generalnie mało który przechodzień uważa przechodząc przez pasy bo ma pierwszeństwo. Ciekawe czy w grobie też będzie miał. Do tego wjeżdżający rowerem ...to aż dziwne ze tak długo trzeba było czekać na nieszczęście. Śwoja drogą kierowca tira to król szos ...

Iveco 31.08.2022 17:20
Do polak i driver kierowca polak ponoć to ktoś starszy i wjechał pod tira bo kiedy czekali na pomoc to wszyscy mówili że wjechał i że nie miał szans...

Ewelina 31.08.2022 17:11
Kilka lat temu na tym samym przejściu dla pieszych odegrała się taka sama tragedia i nie jeden wypadek z udziałem motocyklisty. W tak ruchliwym mieście jakim są Strzelce, na kazdym przejsciu dla pieszych trzeba zachowywać wszelką uwagę, z kolei należałoby przez przejście przeprowadzać rowery, a nie przejeżdżać przez nie, jak robi to większość. Wyrazy współczucia dla rodziny

Martin 31.08.2022 16:56
Jak by była obwodnica to tiry nie wjeżdżają wogole do Strzelc . Wypadek na autostradzie to wszystko Strzelce i stoją całe miasto

Jan 31.08.2022 16:25
Wy tak na kierowcę a może to wina rowerzysty bo nie raz widzę że przejeżdża przez pasy i nie patrzy czy samochód jedzie bo przepisy się zmieniają co chwilę a nie patrzy czy jedzie duże czy małe auto tylko wchodzi na pasy bo to co nie ja ja mogę ale duży samochód nie zatrzyma się tak szybko bo swoje waży nieraz miałem sytuację jak ktoś kto ma słuchawki i patrzy w tel nie patrzy czy coś jedzie tylko wchodzi a powiedz coś mu to zaraz awantura bo ja jestem na pasach i ja mam pierwszeństwo.

Driver 31.08.2022 16:19
do polak a może NIEMIEC?

Driver 31.08.2022 16:18
do hanna .. a ty HIENO co chcesz ugrać na ludzkiej tragedii ?

Polak 31.08.2022 16:09
Kierowca pewnie z ukr