Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 22:09
Reklama

Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dach

Niedawno rozpoczęły się prace na terenie przy zbiegu ulicy Krakowskiej i Parkowej w Strzelcach Opolskich. Przestrzeń ta przejdzie rewitalizację. W jej ramach przywrócona tam będzie toaleta.
Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dach
Prace na skwerze u zbiegu ulic Krakowskiej i Parkowej w Strzelcach Opolskich już trwają.
Autor: JG

W tej części Strzelec Opolskich przez lata prowadzona była działalność gospodarcza. Mieszkańcy, którzy się tam wybierali, mówili po prostu, że idą "pod parasole". Jedli tu lody i pili napoje chłodzące.

- Teren w centrum miasta wymagał rewitalizacji. Najbardziej zależało nam na poprawie estetyki, ponieważ przejeżdżają tamtędy tysiące samochodów - czy to drogą krajową, czy kierując się na węzeł autostradowy - mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego. - Na skwerku nikt nie prowadzi już działalności, więc możemy się zająć zarówno jego zagospodarowaniem, jak i przywróceniem funkcji użytkowej. Prowadziliśmy szereg rozmów m.in. z konserwatorem zabytków, którego opieką objęty jest ten obszar - dodaje.

W mieście brakuje publicznych toalet i strzelczanie często zwracają na to uwagę. - Mieszkańcy chętnie spędzają czas w parku Renardów. Sygnalizowali nam potrzebę budowy toalety, a skwer dawniej spełniał taką funkcję. Dziś mało kto pamięta budynek ukryty w zaroślach. Po gruntownym remoncie nadal będzie pełnił swoją rolę. Będzie to toaleta działająca na takich samych zasadach, jak ta przy ul. Kościuszki - dodaje Małgorzata Kornaga.

Do ogłoszonego przez Gminny Zarząd Mienia Komunalnego przetargu stanęła tylko jedna firma i jej oferta została wybrana - to Usługi Ogólnobudowlane Joachim Spyra z Błotnicy Strzeleckiej. Całość prac będzie kosztować ok. 300 tys. zł i ma zakończyć się do końca września.

Pojawią się ławki, nasadzenia, a firma wykona też nowe alejki z kostki brukowej. Najciekawszym elementem będzie wykonanie tzw. zielonego dachu z nasadzeniami rozchodników.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jo 17.08.2022 21:06
Szkoda, że nie wrócą dawne parasolki. Były urocze!

P.M. 17.08.2022 18:26
Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.

Dzm 17.08.2022 13:00
No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa teraz

Dzepetto 17.08.2022 10:17
Ma powstać ubikacja ,a 300 metrów dalej przy głównej drodze zamknięto gotowy szalet ,wystarczyło zrobić remont.

J.k. 17.08.2022 10:11
Dziwne te Strzelce. Większość przetargów wygrywają te same firmy. Przypadek? A 300 tyś. to chyba na początek inwestycji. Potem okaże się, że trzeba dopłacić bo podrożało to i tamto, inflacja itp. i z 300 zrobi się 500. Ale co tam. Podwyższy się podatki, zaciągnie kredyt, a elektorat będzie zadowolony.

ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
bezchmurnie

Temperatura: 9°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 2 km/h

Reklamaeko zywnosc
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LusiaTreść komentarza: Życzę panu dużo zdrowia jest pan wspaniałym miłym człowiekiemData dodania komentarza: 26.09.2022, 22:01Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: burmistrzu goc .. WCIĄŻ CZEKAMY NA ODPOWIEDŹ ...KTOŚ OSZUKAŁ NAIWNIAKÓW Z RATUSZA . 1. Znowu błysnęły niekompetentne pijawki ssące z budżetowego cycka i zapłaciły PRZED WYKONANIEM ZADANIA. 2. Na kolejnych prezentowanych zdjęcxiach zamieszczanych w SO urzędnicze pijawki prezentuja i zachęcają do otwierania biznesów pod .. kuratelą TAKICH OTO NAUCZYCIELI - NIEUDACZNIKÓW 3. Dwójka gwizdków UTRUDNIAŁA PROWADZENIE CZYNNOŚCI ŚLEDCZYM Z ... UWAGA .. CE-BE-A ... mamo ja wariat kup mi komisariat .. ETO POLSZA ETO STRZELCE OPOLSKIE 4. Społeczeństwo strzeleckie ŻĄDA UJAWNIENIE KWOTY na którą okiwano strzeleckie pijawki i która będą zmuszeni spłacić strzeleccy podatnicy 5. Ciekawi nas czy jakiejś naiwnej-durnowatej pijawce ssącej z budżetowego cycka ... włos z głowy spadnie. 6. A może .. SPRAWA MA ... DRUGIE DNO które CBA spenetruje [ oczywiście jak Pani Sprzątaczka z ratusza nie zablokuje służbom CBA ..czynności wyjaśniających] 7. Po raz kolejny głośno krzyczę CZY LECI Z NAMI PILOT ?Data dodania komentarza: 26.09.2022, 21:16Źródło komentarza: Wyłudzili 80 mln zł na fikcyjne zajęcia. Działali m.in. w Strzelcach OpolskichAutor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?
Reklamaautopromocja
Reklama