Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 21:09
Reklama

Przebudowa ulicy XV-lecia w Zalesiu Śląskim na finiszu. Co objęły prace?

Kończy się remont ulicy XV-lecia w Zalesiu Śląskim. To największa inwestycja drogowa, jaką na ten rok zaplanowała gmina Leśnica, i kolejna, która realizowana jest na terenie miejscowości.
Przebudowa ulicy XV-lecia w Zalesiu Śląskim na finiszu. Co objęły prace?
Ulica XV-lecia w Zalesiu Śląskim zyskała kanalizację deszczową i nową nawierzchnię
Autor: Gmina Leśnica

Remont drogi w Zalesiu Śląskim na finiszu

Kończą się prace przy przebudowie ul. XV-lecia w Zalesiu Śląskim. To kolejne działania, które realizowane są na terenie miejscowości. - W ostatnich latach zrobiony został nowy wodociąg i kanalizacja sanitarna, a teraz kończymy budowę kanalizacji deszczowej wraz z nową drogą i chodnikiem - mówi burmistrz Łukasz Jastrzembski.

Zadanie objęło wykonanie stabilizacji jezdni, remont elementów kanalizacji deszczowej, wykonanie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego, budowę chodnika z kostki betonowej i zjazdów do posesji, a także utworzenie łącznika do ulicy Ujazdowskiej.

- Zalesie Śląskie pięknieje i przygotowuje się na jubileusz 800-lecia, który świętować będziemy w przyszłym roku - dodaje burmistrz Łukasz Jastrzembski. 

Koszt inwestycji wyniósł ponad 2 mln zł, z czego ponad 1 mln zł pokryło dofinansowanie pozyskane przez gminę Leśnica z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wykonaniem zajęła się firma Transkom z Jaryszowa.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
bezchmurnie

Temperatura: 10°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 1 km/h

Reklamaeko zywnosc
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: wszystkiego dobrego i zdrowiaData dodania komentarza: 26.09.2022, 15:10Źródło komentarza: Józef Izydorczyk, cukiernik ze Strzelec Opolskich, obchodzi 95. urodzinyAutor komentarza: KikaTreść komentarza: Tylko po co te strzelanie na koniec .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:56Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Strzelczanie bawią się wspólnie w parkuAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Dlaczego? Bo zamiast wysłania na remont ekip do roboty na trzy zmiany, w sobotę przy słonecznej pogodzie droga świeci pustką. Takie organizowanie robót powinno być karalne. W niedzielę pewnie też nie wolno, a w poniedziałek się zastanowią, co zrobić we wtorek. Zarząd Dróg kierowców ma w dooopie. Ciekawe, pani Teresa by powiedziała, gdyby wpuściła do mieszkania hydraulików do wymiany kokotka, a ci po rozkręceniu rur poszli do domu i zapewnili, że wrócą za 3 tygodnie i będzie to już termin ostateczny. Kuźwa, zła pogoda - w sobotę świeciło słońce, można było linie wymalować dwa razy i jeszcze trzy razy poprawić, debili sobie z ludzi robicie, darmozjady urzędnicze.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 11:44Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?Autor komentarza: Anty boomerzyTreść komentarza: XDD ty się pisać naucz odklejkoData dodania komentarza: 25.09.2022, 09:42Źródło komentarza: Powiatowe Święto Chleba 2022. Główną gwiazdą Cleo. Kiedy będziemy się bawić?Autor komentarza: Oberschlesier.Treść komentarza: " REPARACIE" z tymi problemami prosze zapytac Rosian.Moze wyplaca odszkodowanie "BIEDNEJ POLSCE" a moze lepiei Pisowi. Sto lat sa znowu na mapie Europy(setki lat znikneli z tej mapy).Musza uwazac bo z jednej strony Federacja Rosyjska a po drugiej stronie Republika Federalna Niemiec.Ze znowu znikna z karty Europy.Ile tych pieniedzy jeszcze chca?????Data dodania komentarza: 25.09.2022, 07:45Źródło komentarza: Reparacje wojenne od Niemiec, czyli polityczna gra o wyborców. Z obu stronAutor komentarza: StrzelczaninTreść komentarza: do 8888 ... po ip zaraz dojdziemy JAKI Z CIEBIE .. GIEROJ .. jeszcze .. chwilkę ...Data dodania komentarza: 24.09.2022, 21:41Źródło komentarza: Remont drogi Strzelce Opolskie - Rożniątów z kolejnym opóźnieniem. Dlaczego?
Reklamaautopromocja
Reklama