Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 22:11
Reklama

Zamieszanie wokół kubłów na odpady. "Nie będą nam odbierać śmieci?!"

Mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie podczas odbioru śmieci w lipcu na swoich kontenerach znajdowali kartki z informacją, że ich ich pojemniki są nieregulaminowe. Podobnie było w Jemielnicy.
Zamieszanie wokół kubłów na odpady. "Nie będą nam odbierać śmieci?!"
Taką informację znajdują mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie podczas odbiorów śmieci
Autor: Czytelnik

- Jednego dnia odbierano nam odpady zmieszane, później tworzywa sztuczne i wkładano te kartki. Mieszkańcy nie wiedzą, o co chodzi, czy ma to związek z firmą, która wygrała przetarg w gminie na odbiór i zagospodarowanie odpadów? - mówi nasz Czytelnik z gminy Strzelce Opolskie. - Czy to znaczy, że jak będę miał nieodpowiedni kolor kubła, to nie odbiorą mi śmieci? Przecież mamy naklejki opisujące, co jest w środku - dodaje.

Podobną sytuację miała mieszkanka Jemielnicy.

- Raz nie odebrano mi śmieci, nie wiedziałam, o co chodzi. Od razu sprawdziłam, że mam uregulowaną opłatę. Potem okazało się, że mam nieodpowiedni kubeł. Kupiłam kolorowe folie i je okleiłam - dodaje.

Sprawa została też poruszona na ostatniej sesji w Strzelcach Opolskich.

- Pojawiło się zaniepokojenie wśród mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy mają różne kubły. Każdy oszczędza i kupuje pojemnik dowolnego koloru, więc teraz się zaniepokoili. Czy istotną rzeczą jest kolor kubła i czy jeżeli, ktoś nie zmieni koloru na zgodny z daną frakcją, to nie będzie miał odebranych nieczystości? - dopytywał radny Andrzej Porębny.

Jak wyjaśniła Aleksandra Golec z referatu zarządzania i gospodarowania odpadami komunalnymi, kolorystyka wynika z rozporządzenia ministra środowiska, które zaczęło obowiązywać w 2017 roku. Każdy miał 5 lat na dostosowanie się do kolorystyki, czyli np. papier musi być oddawany w niebieskim pojemniku, tworzywa sztuczne w żółtym.

Aleksandra Golec dodała, że informacja o obowiązku była zamieszczona już w 2017 roku na harmonogramie odbioru śmieci, a także sukcesywnie powielana. W rozporządzeniu zaznaczono również, że minimum 30 proc. pojemnika musi mieć odpowiedni kolor. W gminie Strzelce przyjęto, że wystarczy mieć pomalowaną klapę i przednią część - wtedy kubeł jest zgodny z regulaminem. Musi mieć również odpowiednią nalepkę, a te bezpłatnie można odebrać w urzędzie.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaSkład Opału
ReklamaHeimat
ReklamaOptyk Ptak 1197
ReklamaRe-gat
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 13°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
ReklamaHelios
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: pewnie nie ostatni,zapewne za niedługi czas będą rozkopywać żeby położyć jakieś kable.Data dodania komentarza: 06.10.2022, 15:14Źródło komentarza: Dziury na tej ulicy w Zawadzkiem są gigantyczne. Wiemy, kiedy to się zmieniAutor komentarza: ZiśkaTreść komentarza: Sytuacja była znana już w kwietniu. Zapobiegliwi gospodarze sobie poradzili. Teraz to trochę za późno na szukanie wegla. Zarząd olał temat, a teraz zwala na sytuację... Pani Prezes jak zwykle popisała się kompetencją... za co się nie biorą to sp****olą. Ale tak... podwyższać opłaty szybko potrafią😂Data dodania komentarza: 06.10.2022, 14:23Źródło komentarza: Zaw-Kom w Zawadzkiem ma węgiel tylko do października. Jak spółka sobie poradzi?Autor komentarza: zawadczaninTreść komentarza: Co za pytanie jak sobie poradzi. Podniesie opłaty i kupi droższy węgiel. Tak ja zawsze robi, podnosi opłaty do maksimum ustawowego.Data dodania komentarza: 06.10.2022, 13:34Źródło komentarza: Zaw-Kom w Zawadzkiem ma węgiel tylko do października. Jak spółka sobie poradzi?Autor komentarza: XyzTreść komentarza: I bardzo dobrze.Data dodania komentarza: 06.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Pirat drogowy na strzeleckim odcinku A4. Kierowca ukarany 24 punktami karnymiAutor komentarza: GośćTreść komentarza: Cieszmy się że (jeszcze) coś naprawiają.Data dodania komentarza: 06.10.2022, 08:28Źródło komentarza: Starostwo w Strzelcach Opolskich remontuje drogi, a kierowcy jeżdżą po dziurachAutor komentarza: Mieszkaniec ZawadzkiegoTreść komentarza: Bede swinia i napisze, dobrze ze kierowca skakanka go nie wpuscil. Moze kierowca peugota cos przemysliData dodania komentarza: 05.10.2022, 23:49Źródło komentarza: Zawadzkie. Jechał na "czołówkę" z policjantem. Omal nie doszło do tragedii
Reklamaautopromocja
ReklamaActum październik
ReklamaOpolskie Covid
Reklama