Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:41
Reklama

Strzelecka firma rozbuduje MOP-y wzdłuż autostrady A4. Kiedy koniec prac?

Rozpoczyna się rozbudowa trzech miejsc obsługi podróżnych wzdłuż opolskiego odcinka autostrady A4. Inwestycję wartą blisko 18 mln zł realizuje firma Transkom Białdyga z Jaryszowa w gminie Ujazd.
Strzelecka firma rozbuduje MOP-y wzdłuż autostrady A4. Kiedy koniec prac?
Firma Transkom z Jaryszowa odpowiada za rozbudowę trzech MOP-ów przy autostradzie A4
Autor: GDDKiA Opole

Rozbudowa trzech MOP-ów przy opolskiej autostradzie A4

Prace prowadzone są na odcinku autostrady A4 pomiędzy węzłami Brzeg i Opole Południe. Jak informuje Agata Andruszewska, rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrewkcji Dróg Krajowych i Autostrad, inwestycja obejmuje rozbudowę trzech miejsc obsługi podróżnych.

- To MOP-y Jankowice Wielkie i Prószków położone wzdłuż nitki w kierunku Wrocławia oraz Przysiecz przy drodze w kierunku Katowic. Powstaną na nich dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych - zapowiada.

Zmiany będą następujące:

  • na MOP Jankowice liczba takich miejsc zwiększy się z obecnych 22 do 48
  • na MOP Prószków z 31 do 53
  • a na MOP Przysiecz z 25 do 45

Na tym zakres inwestycji, której wykonawcą jest firma Transkom Białdyga z Jaryszowa, się nie kończy.

- Przebudujemy i zbudujemy nowe drogi serwisowe. Zwiększymy powierzchnię dwóch MOP-ów, Prószków i Przysiecz. Wymienimy dotychczas wykorzystywane oświetlenie sodowe na oświetlenie typu LED oraz przeprowadzimy modernizację budynków sanitariatów - wylicza Agata Andruszewska. 

Wartość inwestycji to około 17,9 mln zł. Ma być zakończona w 2023 r. Na czas realizacji prac podróżni mogą się spodziewać pewnych utrudnień na terenie tych trzech MOP-ów, jednak drogowcy nie planują wyłączania ich z użytku.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama