Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:50
Reklama

Pożar suchych traw w Płużnicy Wielkiej. Krótko potem nadszedł deszcz

Weekend w powiecie strzeleckim rozpoczął się od zmiany pogody. Jak informują specjaliści z IMGW, z zachodu na wschód przemieścił się chłodny front atmosferyczny, który przyniósł przelotne opady deszczu i burze. Mimo tego strażacy musieli gasić... suche trawy.
Pożar suchych traw w Płużnicy Wielkiej. Krótko potem nadszedł deszcz
Strażacy gasili pożar w Płużnicy Wielkiej krótko przed tym, jak w powiecie strzeleckim zaczęło padać
Autor: fot. pixabay.com

W porównaniu z piątkiem, 5 sierpnia, w sobotę, 6 sierpnia, znacznie się ochłodziło. Aż trudno uwierzyć, że ok. godz. 4.00 rano w Płużnicy Wielkiej przy ul. Wiejskiej paliła się sucha trawa. Do zdarzenia wyjechały dwa zastępy strażaków zawodowych z JRG Strzelce Opolskie oraz druhowie z OSP Błotnica Strzelecka.

Nad ranem w Strzelcach Opolskich mocno padało. Synoptycy prognozują, że w sobotę w województwie opolskim będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie obszaru okresami duże i tam miejscami przelotny deszcz. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Niedziela ma być słoneczna. Temperatura maksymalna od 23 do 25 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama