Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:37
Reklama

Pożar na polu pomiędzy Lichynią a Łąkami Kozielskimi. Ktoś zaprószył ogień

W piątek 5 sierpnia około godz. 15 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze pola pomiędzy miejscowościami Lichynia i Łąki Kozielskie. Do akcji gaśniczej ruszyło sześć zastępów straży pożarnej.
Pożar na polu pomiędzy Lichynią a Łąkami Kozielskimi. Ktoś zaprószył ogień
OSP Leśnica
Autor: Pożar na polu pomiędzy Lichynią a Łąkami Kozielskimi

Pożar na polu pomiędzy Lichynią a Łąkami Kozielskimi

Po przyjeździe strażaków na miejsce okazało się, że płomieniami ogarniętych jest zarówno pole pszenicy, jak i ściernisko. Ostatecznie spaleniu uległo siedem arów zboża na pniu oraz cztery ary ścierniska.

Straty spowodowane pożarem oszacowano na około 3 tys. zł. Wartość uratowanego mienia wynosi około 40 tys. zł.

- Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez nieustalone osoby - wskazuje dyżurny komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków:

  • JRG Strzelce Opolskie
  • OSP Zalesie Śląskie (dwa zastępy)
  • OSP Leśnica
  • OSP Lichynia
  • OSP Łąki Kozielskie

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama