Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:54
Reklama

Wypadek na autostradzie A4 pod Nogowczycami. Zderzenie auta z ciężarówką

W piątek 5 sierpnia około godz. 12.30 na 281 kilometrze autostrady A4 w stronę Katowic doszło do zderzenia auta osobowego z ciężarówką. Droga była zablokowana w obu kierunkach.
Wypadek na autostradzie A4 pod Nogowczycami. Zderzenie auta z ciężarówką
Zderzenie auta osobowego z ciężarówką na autostradzie A4 pod Strzelcami Opolskimi
Autor: Czytelnik

Zderzenie auta z ciężarówką na autostradzie A4 pod Nogowczycami

Do zderzenia pojazdów doszło na 281 kilometrze autostrady A4 w stronę Katowic na wysokości miejscowości Nogowczyce, pomiędzy węzłami Strzelce Opolskie i Łany. To odcinek, na którym samochody poruszają się dwukierunkowo po jezdni w kierunku Katowic, z racji remontu nawierzchni na drodze w stronę Wrocławia od granicy województwa opolskiego ze śląskim do węzła Kędzierzyn-Koźle.

Na tym odcinku kierowcy jadący w stronę Wrocławia mają do dyspozycji dwa pasy ruchu. Z kolei w kierunku Katowic prowadzi tylko jeden pas. I to na nim, na końcówce zwężenia, doszło do zderzenia auta osobowego z pojazdem ciężarowym.

Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jednak sytuacja ta spowodowała poważne utrudnienia w ruchu. Z samochodu ciężarowego zaczęły wyciekać płyny eksploatacyjne, konieczna jest ich neutralizacja. Do tego dochodzą poważne uszkodzenia tego pojazdu.

Z tego powodu autostrada A4 pod Strzelcami Opolskimi była zablokowana w obu kierunkach.

"Pojazdy jadące w kierunku Wrocławia są kierowane przez policję na węźle Łany na drogi alternatywne. W kierunku Katowic wyświetlono informację na tablicach TZT o objeździe przed węzłami Opole Południe oraz Krapkowice" - podawał punkt informacji drogowej opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Utrudnienia zakończyły się około godz. 15.30. Trwały trzy godziny.

Dodajmy, że od piątkowego poranka na dojeździe do odcinka objętego zmianą organizacji ruchu w kierunku Katowic tworzył się wielokilometrowy zator. Wynikał ze zwężenia i wzmożonego, weekendowego ruchu. 

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama