Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:06
Reklama

Nowe radiowozy tym razem nie dla policjantów ze Strzelec Opolskich. Dlaczego?

Opolski garnizon policji otrzymał osiem nowych hybrydowych oznakowanych radiowozów. Żaden z tych pojazdów nie został jednak przypisany mundurowym z komendy powiatowej policji w Strzelcach Opolskich.
Nowe radiowozy tym razem nie dla policjantów ze Strzelec Opolskich. Dlaczego?
Osiem samochodów Suzuki Swace zasiliło flotę opolskiej policji
Autor: fot. policja

Nowe hybrydowe radiowozy w opolskiej policji

Prezentacja radiowozów odbyła się w środę 3 sierpnia na parkingu na Wyspie Bolko obok Parku 800-lecia Opola. To samochody Suzuki Swace o napędzie hybrydowym (mają silniki spalinowy i elektryczny), o łącznej mocy 170 koni mechanicznych. Policja zakupiła je pomocą dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, wartość projektu to ponad 900 tys. zł.

Spośród ośmiu nowych radiowozów dwa przeznaczono dla policjantów z Opola. Po jednym otrzymali mundurowi z Głubczyc, Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka, Nysy, Olesna i Prudnika. Jak widać, na liście nie ma komendy powiatowej policji w Strzelcach Opolskich. Zwróciliśmy się więc z zapytaniem, dlaczego nie otrzymali oni nowego radiowozu z napędem hybrydowym.

Karol Brandys, rzecznik komendy wojewódzkiej policji w Opolu, odpowiada, że kierownictwo opolskiego garnizonu stara się sukcesywnie modernizować flotę pojazdów. - Staramy się usuwać ze służby najstarsze i najmniej ekonomiczne oraz ekologiczne samochody, zastępując je nowymi, o napędzie hybrydowym - mówi.

Rzecznik opolskiej policji wskazuje, że na terenie woj. opolskiego jest 11 komend, więc siłą rzeczy nie każdej można było przydzielić nowy radiowóz.

- Przy czym musimy pamiętać, że to nie pierwsze takie zakupy dla naszego garnizonu. W minionym roku także w naszej flocie pojawiło się osiem nowych radiowozów z napędem hybrydowym. I jeden z nich trafił wtedy do komendy w Strzelcach Opolskich - zaznacza Karol Brandys.

Wtedy oprócz mundurowych ze Strzelec Opolskich takie pojazdy - także Suzuki Swace - otrzymali policjanci z Opola (2 sztuki), Brzegu, Głubczyc, Kędzierzyna-Koźla, Krapkowic i Nysy. Widać zatem, że część jednostek - z Opola, Głubczyc, Kędzierzyna-Koźla i Nysy - otrzymała takie maszyny i w tym, i w ubiegłym roku. Z drugiej strony, policjanci z Namysłowa nie otrzymali hybrydowego radiowozu ani wtedy, ani teraz.

Karol Brandys nie wyklucza jednak, że w przyszłości funkcjonariusze ze Strzelec Opolskich otrzymają kolejny nowy, ekologiczny pojazd. Na tym etapie nie sposób jednak powiedzieć kiedy to konkretnie nastąpi.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Osiem samochodów Suzuki Swace zasiliło flotę opolskiej policji
Osiem samochodów Suzuki Swace zasiliło flotę opolskiej policji

Osiem samochodów Suzuki Swace zasiliło flotę opolskiej policji
Osiem samochodów Suzuki Swace zasiliło flotę opolskiej policji

Osiem samochodów Suzuki Swace zasiliło flotę opolskiej policji
Osiem samochodów Suzuki Swace zasiliło flotę opolskiej policji

Osiem samochodów Suzuki Swace zasiliło flotę opolskiej policji
Osiem samochodów Suzuki Swace zasiliło flotę opolskiej policji


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Komisarz Rex 05.08.2022 13:58
ETO POLSKA POLICJA https://www.o2.pl/informacje/skandal-w-chelmie-pijany-policjant-przyjechal-pod-komende-6798034435443200a

Strzelczanin 04.08.2022 21:12
Od około roku ,codziennie w okolicach strzeleckiego rynku dwoch pólnagich zamroczonych meneli zaczepia ludzi i próbuje wyłudzić pieniądze na kieliszek chleba. Sprawa kilkakrtotnie była zgłaszana strzeleckiej policji .Policja nic nie robi w tej materii . Nadal cały dzień brudni i zapici menele zaczepiają strzelczan i ludzi którzy odwiedzają nasz miasto a wieczorkiem przenoszą się pod sklep monopolowy Promil i dalej nękają , spragnionych . Dlatego apeluję aby choć jeden z ośmiu wypasionych radiowozów trafił do strzelec .Może wtedy JAŚNIE PAŃSTWO W MUNDURKACH podjadą i zajmą się przedstawicielami złotej strzeleckiej młodzieży . Zastanawiające jest że menele od miesięcy zaczepiają ludzi tuż obok ratuszowych schodów i WYBRAŃCOM LUDU równiez to nie przeszkadza . TAKA GMINA.

Komisarz Rex 04.08.2022 16:25
W strzelcach to by się przydał KOMPETENTNY KOMENDANT a nie karuzela kadrowa . W ostatnich 5-6 latach na karuzelowym siodełku zasiadało z 10 komendantów którzy przychodzili i za chwilkę odchodzili na zasłużoną emeryturkę . Strzelecka komenda to taki policyjny spadochronik gdzie chwilkę po wylądowaniu spadochroniarz udaje się na długi wypoczynek a i większe lub mniejsze skandaliki strzeleckich komendantów przyśpieszały podjęcie decyzji o ..odejściu na ZASŁUŻONY [ a jakże by inaczej] ODPOCZYNEK .

ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Pamiętajmy o tym, że drzewa pochodzą z lasu. Ludzie chcą mieć panele, drewniane deski, meble - pani Agnieszko, ludzie krzyczą, że chcą mieć las, a nie panele, proszę nie przeinaczać, co z tego, że zrzucicie odpowiedzialność na ministra, który zatwierdzi plan, wszyscy dobrze wiedzą, że minister potrzebuje na 500+, węgiel+ i chrust+, podpisze wszystko, żeby kasę odstać, a o las niech się troszczą następni...Data dodania komentarza: 17.08.2022, 12:09Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama