Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 19:02
Reklama

Skandal na charytatywnej zbiórce. Ktoś oddał zamrażarkę pełną zepsutego mięsa!

- To świństwo! - tak mieszkańcy komentują fakt, że na zbiórkę elektrośmieci w parafii w Krasiejowie ktoś postanowił podrzucić zamrażarkę wypełnioną zepsutym mięsem. Jakby tego było mało, sprzęt był specjalnie zabezpieczony śrubami utrudniającymi jego otwarcie.
Skandal na charytatywnej zbiórce. Ktoś oddał zamrażarkę pełną zepsutego mięsa!
Zamrażarka przekazana na charytatywną zbiórkę elektrośmieci była wypełniona zepsutym mięsem.
Autor: fot. pixabay.com / zdjęcie ilustracyjne

Popsute mięso w zamrażarce. Wierni z parafii w Krasiejowie oburzeni

Pod koniec lipca w wielu parafiach w powiecie strzeleckim i w sąsiednich organizowane były zbiórki elektrośmieci. Mieszkańcy mogli oddawać zużyte i niepotrzebne już sprzęty. O skandalicznej sytuacji w parafii w Krasiejowie, do której należą też wierni ze Spóroka w gminie Kolonowskie, ksiądz proboszcz poinformował w niedzielę 31 lipca. Wśród mieszkańców zawrzało. 

- Jak można coś takiego zrobić? Trzeba było samemu coś z tym zrobić, a nie przywieść na zbiórkę i tak pozbyć się problemu. Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby na to wpaść - denerwuje się jeden z mieszkańców.

- Gdybym wiedziała, kto to zrobił, to na miejscu księdza z ambony na głos podałabym jego imię i nazwisko. To jest naprawdę świństwo - dodaje zdenerwowana parafianka. 

- Przecież jedna osoba tego nie mogła przywieść. To musiało być zaplanowane. Ktoś poszedł na ogromną łatwiznę i zrobił sobie porządki. Nie potrafię tego pojąć - wtóruje kolejna z mieszkanek. 

Organizatorzy zbiórki elektrośmieci: Czegoś takiego jeszcze nie było

Zbiórkę elektrośmieci prowadziła Fundacja Green Office Ecologic. Robi to w całej Polsce. Średnio raz w roku pojawiają się w każdej parafii. Surowce pochodzące z demontażu zebranego na zbiórkach sprzętu pozwalają na finansowanie misji. Przedstawicielka fundacji przyznaje, że zdarzenie z Krasiejowa to ewenement.

- Jeszcze nigdy i nigdzie nie mieliśmy takiej sytuacji - zaznacza. 

W poniedziałek, 1 sierpnia, zamrażalka została zabrana przez specjalistyczną firmę. Jej przyjazd załatwiło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Antoniowie. Jak przekazała nam kierowniczka wydziału zajmującego się gospodarką komunalną, firma zutylizuje mięso. 

- Kiedy wszystko zostanie zważone będziemy dokładnie wiedzieć, ile tego było i ile musimy zapłacić - dodaje kierowniczka. 

Podkreśla, że od wielu lat pracuje w PGKiM w Antoniowie i nigdy nie miała do czynienia z taką sytuacją. 

Do tej pory często słyszało się, że ze zbiórek "korzystają" złomiarze, którzy zanim przyjadą pracownicy fundacji, wybierają co ciekawsze rzeczy i po prostu je sprzedają na skupie. Wyrzuconej sterty mięsa nikt jeszcze nie widział...

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama