Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 19:01
Reklama

W Staniszczach Małych spółka wybuduje 20 mieszkań. Dla kogo one będą?

Pod koniec czerwca w Lublińcu otwarto biuro spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Śląsk Północ, do której należy 13 miast i gmin oraz Krajowy Zasób Nieruchomości. Z naszego rejonu do spółki dołączyły gminy Kolonowskie i Zawadzkie. W ramach SIM w Staniszczach Małych powstanie 20 mieszkań.
W Staniszczach Małych spółka wybuduje 20 mieszkań. Dla kogo one będą?
Tutaj powstaną dwa bloki w ramach SIM

W połowie lipca Agnieszka Związek, prezes SIM Śląsk Północ, odwiedziła naszą gminę i zobaczyła teren, gdzie planowana jest budowa 20 mieszkań - każde około 70 metrów kwadratowych w zabudowie szeregowej. Przypomnijmy, mają one powstać w Staniszczach Małych.

- Na nieużywanym już boisku sportowym jest kilka działek. Przygotowaliśmy wstępny plan, na których działkach moglibyśmy wybudować mieszkania, ponieważ nie chcieliśmy całego tego terenu wnosić do spółki, tylko ten obszar, który jest rzeczywiście potrzebny - mówi Konrad Wacławczyk, wiceburmistrz Kolonowskiego. 

- Na razie jest przygotowana koncepcja, jeszcze zastanawiamy się, w którą stronę ustawić budynki, ale to już jest kwestia do ustalenia z projektantem, który faktycznie będzie je projektował - dodaje.

Obecnie samorząd wycenia nieruchomość, żeby móc przekazać teren spółce. Ta z kolei rozpocznie działania związane z budową mieszkań.

- Naszym głównym zadaniem jest przekazanie terenu, resztą zajmuje się spółka. Trzeba będzie zrobić drogę, pociągnąć media, wykonać całą infrastrukturę. Chcielibyśmy, żeby było to jak najszybciej gotowe - dodaje wiceburmistrz.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa skierowana jest do osób i rodzin, które nie posiadają własnego mieszkania, mają pieniądze na opłacanie czynszu, jednak ich dochody są zbyt niskie, żeby mogły sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama