Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 19:28
Reklama

Stowarzyszenie z Niezdrowic zgarnęło granty na nowe projekty. Co zrealizują?

Wkrótce w Niezdrowicach wiele będzie się działo. Miejscowe Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi pozyskało granty na realizację nowych projektów. Zobaczcie, co zostanie zrealizowane.
Stowarzyszenie z Niezdrowic zgarnęło granty na nowe projekty. Co zrealizują?
Prezes niezdrowickiego stowarzyszenia Adrian Urbańczyk odebrał granty z rąk marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły
Autor: Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice

Niezdrowice z trzema grantami

Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice pozyskało trzy granty na realizację nowych projektów. Dzięki nim wkrótce wiejskie tereny staną się atrakcyjniejsze. 

- Startowaliśmy w trzech naborach ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego i w ramach każdego udało się pozyskać środki - mówi Adrian Urbańczyk, prezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice.

Pierwszą dotację pozyskano na zadania w zakresie wspierania inicjatyw aktywizujących społeczności lokalne w kierunku rozwoju konkurencyjnych obszarów wiejskich. Ten konkurs zorganizowano z okazji jubileuszu 25 lat Programu Odnowy Wsi.

- Pozyskaliśmy 10 tys. zł na tężnię solankową. Jeszcze nie wiemy, gdzie dokładnie stanie, ale bierzemy pod uwagę dwie lokalizacje. Z pewnością stanie ona na wiejskim terenie, tak aby mieszkańcy mogli z niej swobodnie korzystać - mówi prezes niezdrowickiego stowarzyszenia.

Kolejne środki pochodzą ze wparcia rozwoju instytucjonalnego i infrastrukturalnego organizacji działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

- Tutaj zgarnęliśmy 6 tys. zł, które przeznaczymy na zakup namiotu. Chcemy, żeby służył nam on przy organizacji imprez, ale i zamierzamy udostępniać go mieszkańcom - mówi Adrian Urbańczyk.

Trzeci grant otrzymano w ramach wspierania działań z obszaru rolnictwa, w tym w szczególności na rzecz opolskich pszczół.

- Dostaliśmy aż 11 tys. zł. Jesienią zorganizujemy szkolenie dla pszczelarzy i zakupimy woskomat, czyli maszynę do sprawdzania i analizy wosku pszczelego, z której korzystać będą mogli wszyscy chętni - mówi prezes niezdrowickiego stowarzyszenia. 

- Bardzo cieszymy się z pozyskanych pieniędzy. Jeszcze dużo pracy przed nami, ale mamy nadzieję, że nasi mieszkańcy będą zadowoleni - dodaje.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama