Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:23
Reklama

Ujazd wybrał logo na jubileusz 800-lecia miasta. Jaka jest jego symbolika?

Ujazd jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Za rok będzie obchodził 800-lecie nadania praw miejskich. Władze gminy przygotowują się do tego wydarzenia. Właśnie rozstrzygnięto konkurs na logo, które będzie symbolem jubileuszowych obchodów. Przygotowała je Wiktoria Dąbrowska z Krakowa.
Ujazd wybrał logo na jubileusz 800-lecia miasta. Jaka jest jego symbolika?
Tak prezentuje się logo na 800-lecie Ujazdu
Autor: Gmina Ujazd

Ujazd wybrał logo na obchody 800-lecia miasta

W przyszłym roku Ujazd będzie świętować 800-lecie nadania praw miejskich. Niedawno ogłoszono konkurs na logo, które będzie symbolem jubileuszowych obchodów. Ostatnio został rozstrzygnięty. 

Nad oceną prac konkursowych działała komisja, w skład której weszli fotograf i grafik Mariusz Wientzek, fotograf i grafik Adam Liszka oraz malarka Maria Nowicka. Przygotowała go Wiktoria Dąbrowska z Krakowa.

- Ogłaszając konkurs na logo jubileuszowe 800-lecia miasta Ujazd, chcieliśmy wnieść do obchodów tej rocznicy kontekst zaangażowania społecznego od najwcześniejszego etapu. To udało się osiągnąć. Dostarczono dużą liczbę prac o różnym charakterze. Odbyła się żywa dyskusja w mediach społecznościowych i domach wielu osób - przekazują przedstawiciele komisji konkursowej.

Logo musiało spełnić kilka wymogów. Ze względu na to, iż przygotowane zostało na jubileusz miasta, musiało promować wydarzenia trwające określony czas, współgrać z symbolami miasta, być proste w odbiorze i łatwo przenosić się na materiały i gadżety jubileuszowe.

- Uważamy, że wybrane logo ma kilka podstawowych zadań. Jest proste w percepcji, nowoczesne i jednocześnie przemyślane. Zawiera odniesienia do barw historycznych, zarówno do herbu Ujazdu, jak i kontekstu lokacji, a także barw województwa opolskiego. Jest kompozycją o spójnej strukturze - wskazują przedstawiciele komisji. 

- Kolor czerwony dodaje nowoczesności i dynamizmu oraz ułatwia percepcję w przestrzeni. Niedomknięta pętla cyfry osiem wnosi nawiązanie do stale toczącej się historii miasta i daje nadzieję na to, że to właśnie dziś jest jej najważniejszy moment oraz że piszemy kolejny rozdział tej wspaniałej już 800-letniej historii - argumentują.

Uroczyste obchody jubileuszu 800-lecia Ujazdu zaplanowano na 19, 20 i 21 maja 2023 roku. Organizatorzy pracują nad tym, aby wydarzenie miało wyjątkowy charakter, a także przygotowują liczne wydarzenia towarzyszące i atrakcje.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Pamiętajmy o tym, że drzewa pochodzą z lasu. Ludzie chcą mieć panele, drewniane deski, meble - pani Agnieszko, ludzie krzyczą, że chcą mieć las, a nie panele, proszę nie przeinaczać, co z tego, że zrzucicie odpowiedzialność na ministra, który zatwierdzi plan, wszyscy dobrze wiedzą, że minister potrzebuje na 500+, węgiel+ i chrust+, podpisze wszystko, żeby kasę odstać, a o las niech się troszczą następni...Data dodania komentarza: 17.08.2022, 12:09Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama