Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 19:26
Reklama

Kadrowa rewolucja w Zaksie Strzelce Opolskie. Odeszło sporo zawodników

W minionym sezonie Zaksa Strzelce Opolskie zajęła 15. miejsce w tabeli i spadła do II Ligi. Brak utrzymania w rozgrywkach Tauron I Ligi był prawie na pewno powodem dużych roszad personalnych w naszej drużynie. Z kilkunastu zawodników na następny sezon zostaje trzech, sztab szkoleniowy za jednym wyjątkiem także będzie całkiem nowy.
Kadrowa rewolucja w Zaksie Strzelce Opolskie. Odeszło sporo zawodników

Oni odeszli z Zaksy Strzelce Opolskie

Z klubem po dwóch latach rozstał się między innymi Michał Szczechowicz, który od przyszłego sezonu będzie rozgrywającym w zespole Visły Bydgoszcz. Krystian Walczak Strzelce Opolskie zamieni na Białystok, zaś Ernesta Kaciczaka będziemy oglądać w Krispolu Września. Wiktor Kłęk będzie z kolei reprezentował barty Astry Nowy Sól - świeżo upieczonego beniaminka I Ligi. Markus Kosian, który korzystając z kontuzji Norberta Hubera, zapisał na swoim koncie zdobyte z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle złote medale Mistrzostw Polski oraz Ligi Mistrzów, przenosi się do Kluczborka, gdzie zagra w miejscowym Mickiewiczu.

W składzie naszej drużyny zabraknie także Grzegorza Wójtowicza, który, co śmiało można powiedzieć, zostanie już legendą strzeleckiej siatkówki. Wieloletni kapitan ZAKSY zdecydował o zakończeniu kariery po sezonie. Nowe kluby będą także mieli Grzegorz Jacznik, Fabian Majcherski, Szymon Matuszewski oraz Gracjan Maćkowiak.

Po wielu latach współpracy i poprowadzeniu drużyny do awansu do I Ligi z klubu odchodzi także trener Roland Dembończyk. 

Zaksa Strzelce Opolskie - nowe twarze w sztabie drużyny

Stery w strzeleckim zespole przejmie po nim Dawid Krupa, dotychczasowy trener grup młodzieżowych, związany od wielu lat z projektem ZAKSY Strzelce Opolskie i niedawno powstałej Akademii Siatkówki AS. Nowy szkoleniowiec przez jakiś czas szkolił się w kędzierzyńskiej ZAKSIE, ma papiery zarówno na trenera jak i statystyka.

Asystować i doradzać Dawidowi Krupie będzie Jakub Korjat, wychowanek strzeleckiej Akademii Siatkówki. Nowa postać w sztabie szkoleniowym to Tomasz Głód, który będzie pełnił funkcję trenera VMS. Co jednak kryje się pod tą tajemniczą nazwą? VMS to skrót od Volleyball Motor Skills. Siatkarze naszej drużyny mają dzięki nowym treningom skakać wyżej, atakować mocniej i poruszać się lepiej na boisku. Te aspekty mają być kluczem w osiągnięciu wysokiej dyspozycji siatkarskiej i zbudowaniu stabilnej formy na przyszły sezon.

W sztabie nie zabraknie również pań. Przygodę z ZAKSĄ zaczyna Katarzyna Baranowska, odpowiedzialna za przygotowanie motoryczne zawodników. Nowa członkini drużyny jest trenerem personalnym i instruktorem fitness, może także uczyć gry w siatkówkę, cross trainingu czy fitnessu na trampolinach.

Kibice znają już doskonale ostatnią, lecz nie mniej ważną członkinię sztabu, Benitę Gabor-Sarnecką, która swoimi fizjoterapeutycznymi zdolnościami nieraz ratowała zawodników przed problemami mięśniowymi i zakwasowymi.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 30°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Jak czytam te brednie mieszczuchów że wszystko się wycina i sprzedaje do Chin to mi słabo :/ las po to rośnie żeby go wyciąć kiedy ma około 80/100 lat ,potem się sądzi nowy ,co was w tym tak dziwi ? Dobro odnawialne,dzięki temu macie drewno ,książki,domy idioci ogarnięcie się !!! Ło nie sprzedaje drewna do Chin ,do Chin sprzedają je Polskie tartaki !!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:35Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: HubiTreść komentarza: Co Ty będziesz człowieku !!! Wszystko co jest eksportowane zagranicę to kupują polskie tartaki i sprzedają zarabiając na tym gigantyczne pieniądze!!!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:32Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: P.M.Treść komentarza: Skwer 100 m od Parku. Kto na to wpadł ? Pierwszy czy jego zastępca? Komu tu jeszcze dać zarobić.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 18:26Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama