Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 17:51
Reklama

Strzelce Opolskie planują zaciągnąć spory kredyt. Na co pójdą te pieniądze?

Radni miejscy podjęli uchwałę, która otwiera gminie Strzelce Opolskie drogę do ogłoszenia przetargu na kredyt długoterminowy. Określono też, skąd będą pochodzić pieniądze na spłatę zobowiązania.
Strzelce Opolskie planują zaciągnąć spory kredyt. Na co pójdą te pieniądze?
Gmina Strzelce Opolskie chce zaciągnąć kredyt, by pokryć nim deficyt w budżecie
Autor: fot. pixabay.com / zdjęcie ilustracyjne

Jak mówił na czerwcowej sesji Piotr Szuba, skarbnik gminy, w uchwale budżetowej na 2022 rok zapisane jest, że samorząd finansuje deficyt m.in. z kredytu, który zaplanowany jest do 9 mln zł.

Uchwała podaje też źródła spłaty kredytu, do których należą: podatki, dochody własne i przychody gminy Strzelce Opolskie.

Skarbnik podkreślił, że jest to uchwała proceduralna, która daje możliwość zaciągnięcia kredytu, ale też nie jest pewne, że będzie on wynosił 9 mln zł.

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kd24 03.08.2022 20:53
Pozaciągają kredyty, a następcy po wyborach będą się martwić jak to pospłacać.

Obywatel 03.08.2022 14:27
Na co ! , po co ! tyle kasy, chodniki przed ratuszem granitem będą wykładane......

ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Pamiętajmy o tym, że drzewa pochodzą z lasu. Ludzie chcą mieć panele, drewniane deski, meble - pani Agnieszko, ludzie krzyczą, że chcą mieć las, a nie panele, proszę nie przeinaczać, co z tego, że zrzucicie odpowiedzialność na ministra, który zatwierdzi plan, wszyscy dobrze wiedzą, że minister potrzebuje na 500+, węgiel+ i chrust+, podpisze wszystko, żeby kasę odstać, a o las niech się troszczą następni...Data dodania komentarza: 17.08.2022, 12:09Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama