Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 18:01
Reklama

Problem z placem zabaw w Gąsiorowicach. "Obraz nędzy i rozpaczy"

- Drewniany domek tylko w tym roku był kilka razy zabezpieczony taśmą, ciągle jest problem z przegniłymi deskami - skarży się mieszkanka Gąsiorowic. Mamy stanowisko gminy Jemielnica w tej sprawie.
Problem z placem zabaw w Gąsiorowicach. "Obraz nędzy i rozpaczy"
Urządzenie do zabaw na placu przy przedszkolu w Gąsiorowicach w wakacje ma przejść remont
Autor: Archiwum

Jedna z mieszkanek napisała do naszej redakcji mail w sprawie placu zabaw w Gąsiorowicach. - Od wielu lat plac zabaw to obraz nędzy i rozpaczy. Drewniany domek tylko w tym roku był kilka razy zabezpieczony taśmą, ciągle jest problem z przegnitymi deskami. Za każdym razem jest on na dość długo wyłączony z użytkowania, wskutek czego do dyspozycji ponad 20 przedszkolaków jest karuzela i kilka bujaków - opisuje kobieta.

- Żeby dziecko miało możliwość się pobawić, trzeba pojechać do Jemielnicy, tam są trzy place zabaw. Drewniany domek nie przeszedł przeglądu, wymiana desek pociągała za sobą duże koszty, więc ku uciesze wszystkich pojawił się „nowy” domek. Okazało się jednak, że wcale nie jest nowy, a z odzysku. Został zdemontowany z jakiegoś placu zabaw i łaskawie dostały go Gąsiorowice. Jest popisany kredkami, na ściance wspinaczkowej podpórki się ruszają itd. Bardzo mnie to zbulwersowało, to zwyczajna bezczelność. Czy nasze dzieci nie zasługują na porządny plac zabaw? - pyta.

O sprawie rozmawialiśmy z wójtem Marcinem Wycisło. Odniosła się do niej również dyrektor przedszkola Jolanta Koźlik, która z ramienia gminy zarządza obiektem.

- Place zabaw w oddziałach naszego przedszkola zawierają te same zestawy zabawowe. Są urządzenia starsze i są nowsze, ale corocznie dokonywane są przeglądy dopuszczające do użytku i usuwane na bieżąco uszkodzenia - zapewnia dyrekcja. - Dokupywane w miarę możliwości są również nowe urządzenia. Jest prawdą, że z przyczyn niezależnych (wykonawca ma problem z pozyskaniem potrzebnych materiałów) część zestawu zabawowego w Gąsiorowicach jest od miesiąca wyłączona z użytku. Uszkodzenie to zostanie usunięte w czasie wakacji i całość pomalowana - zapewnia.

- Zamontowany tam został zestaw zabawowy, który stał na placu zabaw obok starego przedszkola, jest to sprzęt używany, ale nadający się do użytku. Huśtawkę z tego kompletu zamontowano w innym miejscu. Place zabaw przy przedszkolach są terenem przedszkolnym i przeznaczonym do użytku dla dzieci przedszkolnych pod opieką nauczyciela. Nie jest to ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci ze wsi. W imię dobrej współpracy z mieszkańcami wsi dopuszczamy te miejsca do zabawy po zamknięciu placówek - stwierdza dyrekcja.

- W wielu sołectwach w ramach różnych projektów, różnych funduszy powstały dla dzieci ze wsi osobne place zabaw - zauważa wójt Marcin Wycisło. - W Gąsiorowicach również jest kilka urządzeń zabawowych ogólnodostępnych, na placu przed świetlicą i przedszkolem. Co roku różne wioski, dokonując podziału funduszu sołeckiego, decydują się na zakup nowych urządzeń, przez lata nazbierało się ich sporo, a na ich utrzymanie przeznaczane są coraz większe środki, ponieważ każde musi przejść przegląd i posiadać aktualny atest. Utrzymanie posiadanych urządzeń w należytym stanie technicznym w samym tylko budżecie przedszkola corocznie pochłania około 20 tysięcy złotych - podaje.

Zobacz także: Nowy plac zabaw w Parku Renardów w Strzelcach Opolskich już jest gotowy

Czytaj wszystkie najważniejsze informacje z powiatu strzeleckiego. Kup aktualne e-wydanie "Strzelca Opolskiego"! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHeimat
bezchmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Strzelce Opolskie

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WojtTreść komentarza: A 5 milionów M3 drewna codziennie płynie do Chin gdzie tu logika gospodarka rabunkowa i tyleData dodania komentarza: 17.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Wycięto część lasu między autobaną, Kolonią Jaryszowską i Jaryszowem - ul.Leśna!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:49Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: KrisTreść komentarza: a Fundusz Leśny ma służyć Ziobrze i Solidarnej Polsce (Woś)!Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:45Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Gdzie są ekolodzy i zieloni jak ich nie opłaca to siedzą cicho skandal. Ocieplanie klimatu emisja dwutlenku to jest temat a las to nie ważnyData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:11Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"Autor komentarza: DzmTreść komentarza: No firma spyta to w czepku rodzona zaczęła od remontu stawu który po roku czasu się rozpadać zaczął a teraz to połowa strzelec jest w jego rękach i większość przetarguw on wygrywa terazData dodania komentarza: 17.08.2022, 13:00Źródło komentarza: Skwer w centrum Strzelec Opolskich zmieni oblicze. Toaleta ma mieć zielony dachAutor komentarza: SmokTreść komentarza: Pamiętajmy o tym, że drzewa pochodzą z lasu. Ludzie chcą mieć panele, drewniane deski, meble - pani Agnieszko, ludzie krzyczą, że chcą mieć las, a nie panele, proszę nie przeinaczać, co z tego, że zrzucicie odpowiedzialność na ministra, który zatwierdzi plan, wszyscy dobrze wiedzą, że minister potrzebuje na 500+, węgiel+ i chrust+, podpisze wszystko, żeby kasę odstać, a o las niech się troszczą następni...Data dodania komentarza: 17.08.2022, 12:09Źródło komentarza: Pod Strzelcami Opolskimi znikają lasy. "Nie idzie to w dobrym kierunku"
Reklama